„Skocz po zdrowie!” – festyn sportowo-rekreacyjny w Borczu

0
fot. SP w Borczu

13 czerwca przy Szkole Podstawowej w Borczu odbył się rodzinny festyn  sportowo – rekreacyjny dla uczniów i ich rodziców. Dzieci i rodzice mieli okazję wspólnie brać udział w grach, zabawach, konkursach o charakterze sportowym.

Przygotowano stanowiska z różnymi konkurencjami sportowymi, które każdy z uczestników musiał zaliczyć, aby wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play.

Pomiędzy uczniami kl. III-VI rozegrano mecz piłki siatkowej. Nauczyciele wspólnie z przedstawicielami Rady Rodziców przygotowali zdrowy posiłek: przekąski, kolorowe kanapki, sałatki owocowe, szaszłyki owocowe i soczki. Biesiadowano  i bawiono się przy wspólnym stole. Podczas imprezy dzieci i rodzice mieli okazję wspólnie aktynie spędzać czas i bawić się.

– Obecne tempo życia i nawał codziennych obowiązków, zarówno rodziców, jak i dzieci, coraz częściej wyklucza wspólne spędzanie czasu, wspólną zabawę i pracę. Organizując ten dzień, chcieliśmy stworzyć rodzinom możliwość pogłębienia więzi emocjonalnych – tłumaczą organizatorzy. – Aktywność i propagowanie zdrowego stylu życia zbliża rodziny, pomaga dowartościować się tym, którzy czują się niepewnie i daje możliwość pokazania swoich głęboko skrywanych umiejętności. Wspólne, aktywne spędzanie czasu przez dzieci i dorosłych kształtuje wzajemne zaufanie, otwartość i szczerość, a to procentuje w procesie wychowawczym młodego pokolenia – dodają.

Sponsorem festynu była Fundacja Orange. Szkoła napisała projekt na zorganizowanie imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym, na który przyznano  placówce finanse w postaci grantu. Organizacją i przeprowadzeniem festynu zajęli się nauczyciele, jako wolontariusze.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1500