Już niedługo święto truskawek w Chmielnie! Weź udział w konkursie

0
Fot. Piotr Chistowski

8 lipca na stadionie gminnym w Chmielnie czeka nas 2. edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. Wiemy już, kto zapewni muzyczną oprawę, ale też informujemy o konkursach. Będzie niezwykle truskawkowo!

Podczas tegorocznego Festiwalu Truskawek Kaszubskich w Chmielnie odbędzie się konkurs im. Heleny Gruchałowej o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za Najlepszy Produkt z Truskawek Kaszubskich w roku 2017.

Organizatorami konkursu są Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie i Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu jest identyfikacja, wykreowanie i promocja produktów wytwarzanych w regionie w oparciu surowiec jakim jest truskawka kaszubska.

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, osób indywidualnych, grup formalnych oraz podmiotów prowadzących działalność na obszarze produkcji truskawki kaszubskiej, tj. powiatu kartuskiego, powiatu kościerskiego, powiatu bytowskiego oraz gmin: Przywidz, Wejherowo, Luzino, Szemud, Linia, Łęczyce oraz Cewice. Każdy uczestnik Konkursu ma prawo zgłosić maksymalnie po jednym produkcie w każdej z dwóch kategorii: przetwory z truskawek kaszubskich oraz desery z truskawek kaszubskich.

Fot. Piotr Chistowski

Formularz zgłoszeniowy (znajdujący się na stronie internetowej: www.chmielno.pl)  z opisem produktu należy dostarczyć do 7 lipca do Gminnego Domu Kultury w Chmielnie, ul. Gryfa Pomorskiego 20, (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres truskawkakaszubska@interia.eu. Każdy produkt winien być dostarczony 8 lipca do godz. 16.00 do miejsca prezentacji: scena plenerowa nad Jeziorem Kłodno w Chmielnie (stadion), odpowiednio zapakowany, wyeksponowany i przystrojony. W przypadku butelek i słoików szczelnie zamknięty. Dodatkowo należy dostarczyć mniejsze wersje produktu do degustacji przez Komisję Konkursową.

8 lipca do godz. 18.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na scenie.

 

Zgłoś stoisko handlowe

 

W związku z festiwalem  organizatorzy serdecznie zapraszają producentów produktów regionalnych, twórców ludowych i wystawców stoisk komercyjnych  do rozstawienia swojego stoiska na festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie – www.chmielno.pl Zgłoszenia można nadsyłać  najpóźniej do dnia 27 czerwca na adres it@chmielno.pl. O akceptacji zgłoszenia poinformujemy telefonicznie lub drogą elektroniczną (po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń).

 

Muzyczna oprawa – Lecimy!

 

Tego dnia nie zabraknie również muzyki. Na scenie wystąpi m.in. zespół Lecimy. Jak sami o sobie mówią, to stosunkowo młody zespół, który swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2015 roku. Pomysłodawcą i założycielem formacji jest wokalista, Krzysztof Krawczyk. Na swoim koncie zespół posiada już sporo wydanych singli: Nasze życie, Dla Ciebie, Piękna Sukienka, Chuda, Szejk…

Imprezę poprowadzi dziennikarz Radia Plus – Michał Turek.

Więcej informacji na stronie: www.festiwaltruskawekkaszubskich.pl.

II Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie odbywa się pod patronatem „Głosu Kaszub”.

Dodaj komentarz

avatar
1500