W ten weekend Knieja 2017 w Ostrzycach i Sierakowicach

0

To będzie już XIV Festiwal Kultury Łowieckiej – Knieja 2017, który odbywa się w Sierakowicach i Ostrzycach. Sprawdź, co będzie się działo.

14 lipca o godz. 11 w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Leśny zwierzyniec”. Ta wystawa czynna będzie do 30 września.

Natomiast 15 lipca o godz. 11 w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach rozbrzmi Hejnał Festiwalu Kultury Łowieckiej KNIEJA kompozycji Karola Kroskowskiego oraz nastąpi uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobielę i Wójta Gminy Somonino Mariana Kryszewskiego. O godz. 11:30 odbędzie się III Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni.

Później wydarzenia przeniosą się na Ołtarz Papieski. Tam o godz. 15.30 nastąpi zbiórka myśliwych i pocztów sztandarowych, zespołów folklorystycznych, koncert laureatów XIII Kaszubskiego Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz o godz. 16:00 odprawiona zostanie Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej – Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic.

O godz. 17:00 wydarzenia przeniosą się do Amfiteatru Szerokowidze. Tam w programie m.in. występy i pokazy, jak: występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice, koncert Galicja Folk Band z Lwowa, pokaz rasy psów myśliwskich, koncert Zespołu Regionalnego „Frantówka” z Lęborka, DFS Łomniczanik ze Słowacji, pokaz tańca dawnego wraz z animacją, DFS Łomniczanik ze Słowacji, koncert Mateusza Pawelczyka i pokaz ognia. O godz. 22:00 wystąpi gwiazda wieczoru – MARGARET.

Tego dnia Knieja odbywać się będzie również na scenie koncertowej w Ostrzycach. Wszystko rozpocznie się o godz. 14:00. Na miejscu czekają nas występy zespołów folklorystycznych, myśliwskich i orkiestry dętej, program artystyczny dla dzieci, pokazy pracy sokołów, blok edukacyjny oraz wieczorna zabawa z DJ. Imprezy towarzyszące: Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła, stoiska z akcesoriami myśliwskimi, kuchnia kaszubska i myśliwska, łucznicy, strzelnica oraz porady hodowców.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1500