Wioleta Krause dojechała do Zakopanego! Dla Milenki i promocji gminy Żukowo

1

Dla Milenki postanowiła pokonać w tym roku 1400 km na rowerze. Wystartowała 29 czerwca i dzisiaj, 14 lipca dojechała do Zakopanego. Wioleta Krause po raz kolejny pomagała i promowała gminę.

– Nie napiszę “to by było na tyle”, bo to się dzieje cały czas – pomaganie, bo warto. Dziękuję wszystkim za każde polubienie, udostępnienie, za każde dobre słowo, gest i energię. To dzięki Wam – pisała chwilę po przyjeździe do Zakopanego, Wioleta Krause.

W ubiegłym roku Wioleta postanowiła pomóc i 25 czerwca 2016 roku wyjechała na rowerze z Żukowa pokonując ok. 1200 km. Po drodze promowała gminę Żukowo i pomagała Milence. W tym roku postanowiła ponowić akcję. Tym razem chciała zebrać pieniądze na rehabilitację i nowy wózek dla dziewczynki.

Milenka ma 3,5 roku i mierzy się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Obecnie jeździ na wózku inwalidzkim. W marcu tego roku zmarła mama Milenki, która walczyła z nowotworem.

– Nie ma chyba w Żukowie osoby, która nie słyszałaby o Milence. W niemal wszystkich sklepach, szkołach, czy innych miejscach publicznych są kartony do których można wrzucać nakrętki i płyty, a co rusz organizowane są dla niej różne kiermasze. Milenka z rodzicami odwiedziła także naszą szkołę (SP w Glinczu) jakieś dwa lata temu. Opowiedzieli wtedy całą historię choroby i to mnie wtedy „uderzyło”, że mimo, że już jakiś czas funkcjonowali w tym „świecie” to Magda (mama Milenki) podczas spotkania także się popłakała – wspominała na początku tego roku, na łamach naszej gazety Wioleta Krause – Oczywiste było, że ta pomoc będzie skierowana do Milenki. Gdy opowiedziałam o pomyśle Magdzie to bardzo to podchwyciła. Pamiętam jednak, gdy byłam u nich dzień przed wyjazdem. Magda była pełna obaw. Dziadkowie Milenki również się o mnie bali, mówili, że będą się za na mnie modlić. Uspokajałam ich, ale przyznam, że to było dla mnie bardzo miłe – mówiła o swojej ubiegłorocznej podróży.

Tym razem 1 400 km

W tym roku Wioleta ponownie postanowiła pojechać dla Milenki i gminy Żukowo. Dzisiaj, 14 lipca, ukończyła swoją podróż.

Po drodze spotykała mieszkańców, strażaków, samorządowców, działaczy i wszystkim mówiła o Milence, zachęcała do pomocy, a przy tym promowała gminę Żukowo.

My także możemy włączyć się w pomoc dla Milenki.

Jeśli chcesz pomóc możesz to uczynić za pośrednictwem: Fundacji ZŁOTOWIANKA. Na konto Fundacji można wpłacić pieniądze:

25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem: dla Milenki Plichta P/98.

 

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wioleta Krause dojechała do Zakopanego! Dla Milenki i promocji gminy Żukowo"

avatar
1500
najnowszy najstarszy oceniany
Mariola
Gość

ja zbieram plastykowe zakrętki dla Milenki już od dawna