“Kręci mnie bezpieczeństwo” w wydaniu dzielnicowego

0

Dzielnicowy z kartuskiej komendy w ramach akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji “Kręci mnie bezpieczeństwo” wziął udział w spotkaniu z uczestnikami półkolonii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kartuzach. Podkomisarz Ryszard Gneba przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz w formie zabawy z alko – goglami i narko – goglami, omówił działanie środków zabronionych i alkoholu oraz zagrożenia związane z ich używaniem.

Dzielnicowy, na co dzień pełniący służbę na terenie miasta Kartuzy spotkał się z uczestnikami półkolonii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kartuzach. Zajęcia te są jednym z elementów akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji “Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego, zwłaszcza nad wodą.

Ponadto policjanci z KPP w Kartuzach realizują Projekt profilaktyczny Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach „Mówię stop uzależnieniom” w ramach którego Burmistrz Kartuz Grzegorz Mieczysław Gołuński przekazał alko i narko – gogle służące do ukazania dzieciom, młodzieży i dorosłym wpływu alkoholu i narkotyków na organizm ludzki. Zakładając takie okulary można zobaczyć jak zaburzone jest widzenie i inne zmysły po spożyciu alkoholu i środków odurzających. Jest to profilaktyka poprzez zabawę, mówiąca w wesołej formie o poważnym problemie uzależnień.

Właśnie taką formę zajęć z wykorzystaniem wspomnianych gogli przeprowadził na wczorajszym spotkaniu dzielnicowy. Dzieci i młodzież oraz ich opiekuni mogli przekonać się jak reagują ich organizmy po założeniu takich okularów.

Takie działania profilaktyczne nadal będą prowadzone przez kartuskich policjantów. Policja zaprasza opiekunów i nauczycieli grup do kontaktu w celu umówienia się na prelekcje dotyczące bezpieczeństwa pod nr tel. 58 685 22 23 lub 58 685 22 22.

"Kręci mnie bezpieczeństwo" "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Dodaj komentarz

avatar
1500