Droga Kobysewo-Kaliska oddana do użytku

0
fot. UG w Przodkowie

Kolejny odcinek drogi w gminie Przodkowo oddany został do użytku. Tym razem z kostki brukowej wykonano drogę Kobysewo – Kaliska.

Na odcinku ponad 2 km ułożono kostkę wibroprasowaną w kolorze grafitowym. Na tym samym odcinku , tym razem w kolorze żółtym, ułożono chodnik. Ponadto w ramach inwestycji wykonano też 2 przystanki , odwodnienie, kanały technologiczne i zamontowano 10 lamp hybrydowych.

Jest to kolejny, po drodze Czeczewo – Warzno, odcinek drogi na który udało się pozyskać dofinansowanie i na którego remoncie bardzo zależało władzom samorządowym, ponieważ droga ta stanowiła objazd podczas budowy drogi Kartuzy – Grzybno i w tym czasie jej nawierzchnia uległa znacznej degradacji, stanowiąc zagrożenie dla uczestników ruchu. Udało się też wykonać tak potrzebny chodnik , którego wcześniej nie było. Tak więc zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych.

Wykonawcą drogi wyłonionym w drodze przetargu była firma Firma Saferoad Kabex sp. z o.o. z Gdańska. Projekt zrealizowano w ramach projektu typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich małych rodzajów infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020”.

Info i foto: UG w Przodkowie

Dodaj komentarz

avatar
1500