Już trzeci tegoroczny wyjazd w ramach ” Wycieczki dla Seniora “

0
Wycieczka dla Seniora

Trzeci tegoroczny wyjazd w ramach ” Wycieczki dla Seniora ” odbył się po naszych Kaszubach. Ostatnia wycieczka z cyklu odbędzie się 16 września, a wycieczkowicze pojadą na Zachodnie Kaszuby.

Podczas ” Wycieczki dla Seniora ” uczestnicy odwiedzili większe i mniejsze perełki naszych okolic. Z samego rana odwiedzili Kolegiatę w Kartuzach i wspólnie z duchami zakonników przeszli “Aleją Filozofów”. Wizyta w żywym muzeum ceramiki u Necla w Chmielnie zaowocowała nową wiedzą z tej pięknej, choć pomału ginącej już dziedziny. Zwiedzanie Sierakowic zaczęli od Parku Kultury Ośmiu Błogosławieństw i odwiedzin w kościele św. Marcina oraz Zabytkowym Drewnianym Kościele. Gdy byli na półmetku zwiedzania spożyli obiad i coś słodkiego do kawy. Na trasie wycieczki nie mogło zabraknąć rodzinnego domu ks. Bernarda Sychty, grot w Mirachowie i jeziora Lubogoszcz. Seniorzy odwiedzilirównież pięknie zachowany dworek starościński. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej w Sianowie, gdzie tamtejszy proboszcz przybliżył obecnym historię powstania i koleje losu figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.

Ostatnia “Wycieczka dla Seniora” odbędzie się 16 września, a wycieczkowicze pojadą na Zachodnie Kaszuby. Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie – www.okis-zukowo.pl

Info i foto: nadesłane

 

Wycieczki dla Seniora Wycieczki dla Seniora Wycieczki dla Seniora

Dodaj komentarz

avatar
1500