Policja szuka świadków kradzieży w Kartuzach

1
Foto: archiwum

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach prosi, aby zgłaszali się świadkowie, którzy widzieli 13 sierpnia dwóch mężczyzn, którzy na Osiedlu Sikorskiego w Kartuzach weszli do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem sprawdzenia niedrożnych rur kanalizacyjnych. Skradli pieniądze i biżuterię o wartości 1 500 zł.

Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że 13 sierpnia dwóch nieznanych mężczyzn zapukało do mieszkania starszej kobiety w Kartuzach na Osiedlu Sikorskiego i pod pretekstem sprawdzenia niedrożnych rur kanalizacyjnych weszli do mieszkania. Podczas gdy jeden z nich sprawdzał z kobietą rury, drugi chodził po mieszkaniu i skradł pieniądze i biżuterię o wartości 1 500 zł.

Policja przypomina i ostrzega aby nie wpuszczać do mieszkania obcych osób podających się za pracowników spółdzielni czy też ekip remontowych albo osób sprzedających różne towary min. pościele, kołdry, patelnie itp. Aby sprawdzić czy dana osoba faktycznie jest pracownikiem spółdzielni czy też elektrowni bądź wodociągów można poprosić o legitymację lub zadzwonić o instytucji upewniając się czy faktycznie prowadzone są kontrole instalacji. Zawsze też można umówić się na inny termin i poprosić kogoś z rodziny lub znajomych aby był obecny przy takiej kontroli.

Świadkowie, którzy widzieli mężczyzn prowadzących rzekome kontrole drożności rur proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie asp. Piotrem Gdaniec pod nr tel. 58 685 22 56 lub też 997

1
Dodaj komentarz

avatar
1500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hehelmut Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Hehelmut
Gość
Hehelmut

Powodzenia (╭☞⌐■‿■)╭☞