„Zajmujemy się ogrodem dorywczo”

0
fot.A.Woźniak

Niedawno zaprezentowaliśmy wyniki konkursu “Piękna Wieś Pomorska” na etapie gminnym. Przybliżmy Państwu zwycięską zagrodę rolniczą Haliny Bielickiej z Podjaz.

Jak co roku w gminie Sulęczyno rozstrzygnięty został na etapie gminnym konkurs „Piękna Wieś Pomorska”. Konkurs posiada dwie kategorie: „Wieś” oraz „Zagroda rolnicza”. Niedawno informowaliśmy, że tytuł najpiękniejszej wsi w gminie został przyznany wsi Węsiory, zaś najładniejszą zagrodę rolniczą posiada Halina Bielicka z Podjaz. Udaliśmy się zatem do Podjaz, aby obejrzeć ową zagrodę rolniczą

Uroki zagrody

Podjazy- mała wieś położona w gminie Sulęczyno. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejsza tegoroczna zagroda rolnicza. Zastajemy Państwa Bielickich oczywiście w ogrodzie.
– Ogrodem zajmujemy się dorywczo- opowiada Halina Bielicka.
Jak zaznaczają w rozmowie z nami właściciele zagrody, kompozycja ogrodu jest ich własnym pomysłem
-Nikt nam nie projektował tego ogrodu. Wszystko sami sobie wymyśliliśmy- opowiada Halina Bielicka. Taki ogród kosztuje nie tylko dużego wkładu finansowego, ale przede wszystkim mnóstwo pracy. Cały czas staramy się wygospodarować czas, aby móc się naszym ogrodem zająć. – mówi Halina Bielicka.
Jak podkreśla właścicielka najpiękniejszej zagrody rolniczej w gminie Sulęczyno, ogród pochłania ogrom czasu. Warto zaznaczyć, że Państwo Bieliccy posiadają w swojej zagrodzie prywatne jezioro, które nabyli od Lasów Państwowych. Nad  tymże jeziorem znajduje się również mały, drewniany domek, który można u Państwa Bielickich wynająć.
Jak opowiadają właściciele, to jeszcze nie koniec prac nad ogrodem, gdyż mają jeszcze wiele do zrobienia
-To nie jest jeszcze efekt końcowy naszego ogrodu. Jeszcze trochę pracy i wysiłku, a niedługo ten efekt otrzymamy.

Dodaj komentarz

avatar
1500