Młodzież ZSP Sierakowice na stażu w Niemczech

0
fot.nadesłane

Młodzież klasy I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II technikum w zawodzie technik agrobiznesu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach realizowała staż w Niemczech (Schkeuditz i Lipsk) w wymiarze czterech tygodni.

 

Uczniowie odbywali praktyki w różnych zakładach gastronomicznych i gospodarstwie rolnym w Lipsku i okolicach.

Zakwaterowanie, wyżywienie oraz miejsca praktyk zapewniła firma Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH z siedzibą w Schkeuditz.
Młodzież poza obowiązkami w zakładach pracy w czasie wolnym uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego, a w weekendy odbyła trzy wycieczki – dwudniową do Berlina i jednodniową do Lipska oraz Drezna. W wolnym czasie do dyspozycji był klub na terenie ośrodka oraz możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez grę w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona. Uczniowie wykazali się również dobrą organizacją i zaangażowaniem organizując wspólny grill.
Podczas pierwszych dwóch tygodni opiekę nad uczniami sprawowały Mirosława Cyman i Ewelina Telega, natomiast podczas dwóch następnych tygodni opiekunami byli: Grzegorz Machola i Artur Hewelt.
Opiekunowie stażu ze strony firmy goszczącej, jak i opiekunowie w zakładach pracy byli bardzo zadowoleni z pracy, postawy, zaangażowania i zachowania naszych uczniów niekiedy aż do tego stopnia, że proponowali naszym uczniom zatrudnienie na okres wakacyjny lub po ukończeniu szkoły.
Uczniom również bardzo się podobało i deklarowali chęć uczestnictwa w podobnym stażu w przyszłości.

info: nadesłane

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1500