Kolejni nietrzeźwi kierowcy złapani w weekend na kartuskich drogach

0
fot. KWP Gdańsk

Podczas minionego weekendu kartuscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, a kolejny kierujący prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, o godzinie 11:20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w Żukowie kierowcę VW Polo, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latek ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Również w piątek policjanci wyeliminowali z naszych dróg 26-letniego  mężczyznę, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 0,6 promila.
Natomiast w sobotę policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, 35-latka i 28-latka. Oboje kierowali samochodami, a po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mają w organizmie odpowiednio 2,14 i 1,82 promila alkoholu.
W niedzielę policjanci zatrzymali kierowcę, który oprowadził Toyotę. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane 24-latka w bazach danych okaszało się, że kierował pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymanym kierowcom policjanci odebrali prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kary finansowe.
Info i foto: KPP w Kartuzach

Dodaj komentarz

avatar
1500