Nikola Zaborowska i Armin Wilczewski na Mistrzostwach Europy w Macedonii

0

Od 2 do 10 września w Skopje (Macedonia) odbywały się Mistrzostwa Europy w kickboxingu kadetów i juniorów. Na Bałkany zjechało 37 europejskich klubów. Łącznie 1563 zawodników, a wśród nich dwóch reprezenantów Polski i KKK Rebelia Kartuzy – Nikola Zaborowska i Armin Wilczewski.

Pierwszy walczył Armin Wilczewski, który na macie stanął z reprezentantem Bułgarii. Pierwsza Runda bardzo badawcza, w której zawodnik z Tokar otrzymuje niskie kopniecie w krocze. Lekarze zawodów dopuszczają zawodnika do turnieju, walka toczy się dalej… widać grymas na twarzy Kaszuba, ponowne niskie kopniecie w krocze Armin pada na matę. Po długich konsultacjach zabierają zawodnika z Kartuz do stanowiska medycznego, kończy się marzenie o medalu. Armin przegrywa przez RSC W 1 rundzie.
Dzień później na macie staje Nikola Zaborowska, która krzyżuje rękawice z Węgierką. Pierwsza runda pod dyktando Polki, która sprawnie kontruje ataki Węgierki, kończy się nieznaczną wygraną Nikoli. W przerwie pomiędzy rundami trenerzy kadry wielokrotnie podchodzą do sędziego głównego składając skargi, że wynik powinien być kilkukrotnie większy. Sędziowie sprawdzają system elektroniczny zliczający punkty, twierdząc, że wszystko jest ok. W kolejnej rundzie zawodniczka Rebelii gania Węgierkę po macie przekładając z ręki do ręki i z nogi na nogę…gong, przegrywamy 2:1. Nikola również odpada z turnieju przegrywając z układem sędziowskim.
Zawodnicy z kartuskiego zebrali ogromne doświadczenie oraz wystawili swój układ nerwowy na największa próbę w dotychczasowej karierze.
Nikola i Armin pokazali, że ich wieloletnia praca zaowocowała powołaniem i startem w Mistrzostwach Europy.

Dodaj komentarz

avatar
1500