Mieszkańcy Niestępowa boją się o swoje bezpieczeństwo. Powiat uspokaja

0

Ulica i most, którymi codziennie chodzą dzieci do szkoły. Gdzie nie ma chodników, a samochody pędzą jeden za drugim… Sytuacja prawdopodobnie niebawem się zmieni. 

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, mieszkanka Niestępowa, z prośbą o interwencję. Przestraszona jest obecną sytuacją ul. Raduńskiej i tamtejszego mostu.
– Tym mostem chodzą dzieci do szkoły i to tylko kwestia czasu, gdy dojdzie do wypadku. Jest tam zwężenie drogi, a mimo to nikt nie zwalnia – relacjonuje.
Jak tłumaczy w rozmowie z nami Andrzej Puzdrowski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, temat mostu powinien zostać niedługo rozwiązany.
– W zakresie przebudowy mostu w Niestępowie Zarząd Dróg przygotowuje dokumentację projektową. Początkowo zakładano dobudowę kładki dla pieszych. Dokonano nawet pobrania i badania metalu z obiektu w celu sprawdzenie spawalności. Jednak według informacji przekazanych przez projektantów byłoby to dodatkowe obciążenie stałe i na obiekcie należałoby ograniczyć tonaż pojazdów. W związku z tym opracowywana jest dokumentacja, która przewiduje wykonanie części dla pieszych w ramach istniejącego wiaduktu, obejmująca również ustawienie stosownych barier zabezpieczających. Będzie to rozwiązanie przejściowe do czasu wybudowania nowego wiaduktu – wyjaśnia.
Inaczej rzecz się ma w zakresie chodnika na ulicy Raduńskiej.
– W roku bieżącym przewidziano do realizacji odcinek chodnika od sklepu w kierunku Sulmina. Jest to inwestycja współfinansowana przez gminę Żukowo. Jeśli chodzi o odcinek o odcinek wnioskowany przez mieszkankę obecnie nie posiadamy dokumentacji. Temat zgłoszony będzie na Zarządzie Powiatu – wyjaśnia Andrzej Puzdrowski.
Natomiast już dzisiaj, gmina Żukowo deklaruje pomoc przy tej inwestycji.
– Gmina Żukowo jest jak najbardziej zainteresowana potrzebą bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców na tej drodze. Dlatego jeśli Starostwo zadeklaruje chęć remontu tej drogi w celu poprawy bezpieczeństwa, to gmina Żukowo już dziś deklaruje partycypację w kosztach takiego remontu – zapewnia burmistrz Wojciech Kankowski.

 

Dodaj komentarz

avatar
1500