Prestiżowy „Troyan Cup” w Chmielnie dla GKS Wieżyca 2011 Stężyca

0

Już od dziesięciu lat w Chmielnie możemy oglądać siatkówkę żeńską na najwyższym poziomie. W tym roku podczas jubileuszowej edycji tego popularnego turnieju najlepsze okazały się siatkarki z GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

W chmieleńskim turnieju wzięło udział osiem zespołów: sześć juniorskich U18 i dwa młodsze zespoły kadetek U16. Młode siatkarki ze Stężycy wygrały wszystkie spotkania pokonując w fazie grupowej Truso Elbląg, Nove Mesto, Energetyk Poznań w półfinale Gedanię Gdańsk, a finale Orła Elbląg 2:1 (25:23; 23:25; 15:13). W meczu o trzecie miejsce Gedania uległa Truso Elbląg.
Do Stężycy trafiły też nagrody indywidualne Paulina Plichta i Klaudia Bronk otrzymały statuetki dla najlepszych zawodniczek w swoich zespołach, a Paulina Reiter została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju (MVP). Puchary, medale i statuetki wręczył prezes UKS Troyan Jarosław Sarach.

Info i foto: nadesłane