Zgłoś kandydaturę do Pereł Kaszub 2017

0
Fot. Karina Cierocka

Do 1 grudnia można zgłaszać kandydatury do nagród Starosty Kartuskiego “Perła Kaszub”. Wyróżnienia przyznawane będą po raz 16.

Starostwo Powiatowe w Kartuzach prosi instytucje, firmy, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne o zgłaszanie do Kapituły do 1 grudnia pisemnych propozycji kandydatów do nagród wraz ze stosownym uzasadnieniem (mile widziana dokumentacja ze zdjęciami) osobiście lub na adres: Wydział Kultury i Promocji, ul. Gdańska 26, 83-300 Kartuzy lub e-mail: promocja@kartuskipowiat.pl.

Starosta Kartuski przyznaje nagrody w formie Wyróżnień, Pereł i Superpereł,  a także może przyznać Nagrody Specjalne. Co ważne, laureatem Superperły można zostać raz na pięć lat.

Nagrody mają na celu wyróżnienie instytucji, firm, samorządów, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji i rozwoju Powiatu Kartuskiego oraz dbałości mieszkańców o jego najkorzystniejszy wizerunek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nagrody otrzymali:

Wyróżnienia:

Firma Handlowo-Usługowa Marek Szczęsny z Borkowa – za systematyczny rozwój firmy, wysoką jakość oferowanych usług.

Karol Nowakowski – za podejmowanie wielu ciekawy inicjatyw wspierających rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży powiatu kartuskiego.

Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i Ich Rodzinom z Kartuz – za podejmowanie wielu inicjatyw na rzecz osób potrzebujących.

Kazimierz Walkusz – za ogromne zaangażowanie w lokalne inicjatywy, propagowanie wartości kaszubskich oraz wieloletni, aktywny udział w organizacji corocznej od 11 lat Majówki z Generałem Józefem Wybickim.

Roman Pytka – za ogromne zaangażowanie na rzecz upowszechniania kultury fizycznej wśród młodzieży z terenu powiatu kartuskiego.

Fundacja Aby chciało się chcieć – za pasję i ogromne zaangażowanie w propagowanie kultury kaszubskiej.

Piotr Chistowski – za ogromne zaangażowanie i osobisty wkład w pomoc rodzinom potrzebującym w ramach akcji „Szlachetna Paczka”

Perłę Kaszub: 

Edmund Lewańczyk – za propagowanie wartości kaszubskich w kraju i zagranicą.

Andrzej Ustowski – za odwagę i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.

Jan Konop – za wieloletnie propagowanie kultury oraz realizację szeregu interesujących i wartościowych przedsięwzięć muzycznych.

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie — za stworzenie ciekawego produktu turystycznego, poszerzającego bogatą ofertę Szwajcarii Kaszubskiej.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STEN-BUD w Przodkowie – za przedsiębiorczość i rozwój rodzinnej firmy, współpracującej z lokalnym środowiskiem.

Warsztat Rowerów Nietypowych „TROP” z Głusina – za ogromną pasję i przedsiębiorczość oraz stworzenie zindywidualizowanej oferty biznesowej.

Leszek Zakrzewski, właściciel Dworu Wybickich w Sikorzynie – za połączenie pasji i pracy zawodowej oraz stworzenie niezwykle atrakcyjnej oferty turystycznej w malowniczym zakątku Szwajcarii Kaszubskiej.

Irena Kulwikowska – za wieloletnią działalność propagującą kulturę i folklor kaszubski oraz profesjonalną organizację wielu przedsięwzięć artystycznych.

dr Katarzyna Buława – za wyjątkową wrażliwość w niesieniu pomocy ludziom chorym i osobisty wkład w rozwój hospicjum przy Kartuskim Centrum Caritas.

ks. kanonik Eugeniusz Grzędzicki, proboszcz Sanktuarium w Sianowie – za ogromne zaangażowanie i szeroką współpracę z lokalnym środowiskiem na rzecz rozwóju Sanktuarium Maryjnego w Sianowie.

Super Perły:

Interplastic Roger Żółtowski z Tuchomia – za dynamiczny rozwój firmy, wysoko jakąś oferowanych produktów oraz aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Patrizia Aryton z Chmielna – za systematyczny rozwój firmy i utrzymania wysokiej marki produktu, rozpoznawalnej w kraju i zagranicą.

Rockfin sp. z o. o. z Małkowa – za nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa, za profesjonalny managment, dbałość o wysoką jakość marki, a także wspierania wieli inicjatyw społecznych.

Nagroda Specjalna Starosty Kartuskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego:

Hanna i Kazimierz Miąskowscy właściciele firmy Orfeusz Bobo z Chwaszczyna – za wrażliwość społeczną i umiejętność dzielenia się sukcesem biznesowym z osobami niepełnosprawnymi

 

Dodaj komentarz

avatar
1500