Promocja książki ,,Bradziaga znaczy obieżyświat” w bibliotece w Kartuzach

0

Bibliotece Publicznej w Kartuzach, 11 października odbyła się promocja książki Jacka Bradziagi Jarosika zatytułowanej ,,Bradziaga znaczy obieżyświat”, połączona z wystawą zdjęć autora, laureata wyróżnienia ,,Dokonanie roku” KOLOSY 2007.

Podczas promocji książki autor ,,wybrał się” po raz kolejny w podróż do Azji. Przedstawił słuchaczom trasę swojej podróży, która miała miejsce w 2008 roku i trwała 7 tygodni. Opis całej wyprawy stanowi część wyżej wspomnianej książki.

Opowieść obfitowała w wiele anegdot oraz osobistych przeżyć. Wśród opowieści znalazły się wspomnienia budzące uśmiech na twarzach słuchaczy i takie, których zebrani słuchali z niedowierzaniem, podziwiając różnorodność kulturową świata. Relacja uzupełniana była wieloma różnobarwnymi fotografiami oraz krótkimi filmami. W ramach pamiątki z „podróży”, każdy uczestnik otrzymał wybrane przez siebie zdjęcie, autorstwa Bradziagi .

Podróżnik, jako osoba, która unika zorganizowanych form turystyki i opierająca się na niezależnym obserwowaniu świata, musi być przygotowany na wiele sytuacji. Przemierza świat nieprzetartymi szlakami, co czyni jego podróże jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Książka ,,Bradziaga znaczy obieżyświat” jest dostępna w kartuskiej bibliotece i zapraszamy do jej lektury. W wydawnictwie, oprócz relacji z podróży, znaleźć można kilkadziesiąt fotografii, które przedstawiają miejsca, do których dotarł autor.

Motto życiowe autora brzmi: „- Bo ciekawiej jest sznurek pchać, niż ciągnąć”. Fotografie wykonane podczas podróży można podziwiać w Bibliotece Publicznej w Kartuzach do końca października br. w godzinach funkcjonowania placówki.

Info i foto: MiPBP w Kartuzach

Dodaj komentarz

avatar
1500