W. Sildatk: Harcerstwem zajmuję się ponad dwadzieścia lat…

1

O inwestycjach, edukacji, reformie oświaty i harcerstwie z radnym gminy Sierakowice Witoldem Sildatkem rozmawia Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak: Od wielu lat jest Pan radnym w gminie Sierakowice. Co przez ten czas udało się Panu zrobić?

Witold Sildatk: Trudno do końca “zmierzyć” osiągnięcia radnego. Inwestycje gminne bo to one są widoczne dla mieszkańców, są wypadkową propozycji Wójta Gminy i kompromisu radnych gminy. W czasie moich kadencji dokonano naprawdę dużo…choćby wielki projekt kanalizacyjny, budowa orlików czy sal gimnastycznych. W moim okręgu głównie asfaltowanie dróg.

A.W:Pełni Panu również funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty. Jak ocenia Pan edukację na terenie gminy?

W.S: Myślę, że edukacja w gminie ma się dobrze. Uczniowie osiągają przyzwoite wyniki na testach, mamy uczniów, którzy są finalistami i laureatami konkursów kuratoryjnych. A bazy lokalowej i sprzętowej inne gminy mogą nam pozazdrościć..i to jest także zasługa władz samorządowych.

A.W: Z zawodu jest Pan także nauczycielem. Jak zatem ocenia Pan reformę oświaty?

W.S: Większość mojej zawodowej pracy spędziłem w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego i potwierdzam słowa mojego dyrektora: “…nam się udało”. To z pewnością nie były zmarnowane lata. Reforma oświaty zmienia to tylko technicznie a nie programowo. Wielu nauczycieli teraz będzie pracowało np. w dwóch szkołach aby mieć etat. Wówczas trudno będzie w pełni skupić się na jednej placówce. Kto na tym straci? Z pewnością dzieci.
A.W: Jaka inwestycja w gminie Sierakowice według Pana jest najbardziej potrzebna?

W.S: Inwestycji choćby było wiele to zawsze będzie czegoś brakowało. W każdej miejscowości zawsze będzie coś do zrobienia czy zmodernizowania. Postawiłbym tutaj na profesjonalne kąpielisko…

A.W: Prowadzi Pan sekcję harcerstwa przy szkole podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Czy wśród młodzieży jest nią duże zainteresowanie?

W.S: Harcerstwem zajmuję się ponad dwadzieścia lat. Od lat największym problemem jest brak odpowiedniej kadry instruktorskiej, która chciałaby poświęcić swój czas dla dzieci i młodzieży. Choć ostatnio można zauważyć delikatny wpływ “informatyzacji życia” na to zainteresowanie.

A.W: Dziękuję za rozmowę.

1
Dodaj komentarz

avatar
1500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mieszkaniec z gowidlina Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
mieszkaniec z gowidlina
Gość
mieszkaniec z gowidlina

propozycje wójta i kompromis radnych? bardzo delikatnie powiedziane. radni w sierakowicach nie maja nic do gadania. pan się lepiej zajmij już tylko tym harcerstwem.