Poszukiwany bohater! Zostań członkiem Nowego Klubu Fantastyki

0
Fot. nadesłane

Pasjonujesz się literaturą i grami z dziedziny fantastyki? Takie pojęcia jak RPG, cosplay, czy cyber-punk nie są ci obce? Nie może cię zabraknąć wśród członków Młodzieżowego Koła Miłośników Fantastyki „KF”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 listopada w Kartuzach.

Fantasy jako gatunek zarówno literacki, ale także filmowy cieszy się wciąż niegasnącą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i osób już dorosłych. Wraz z rozwojem technologii tematyka związana ze światem fantasy pojawiła się także w grach komputerowych, dzięki czemu dotarła do jeszcze szerszego grona odbiorców. Nic więc dziwnego, że dotarła także do Kartuz. Za sprawą mieszkańców miasta Magdaleny Byczkowskiej i Macieja Zaremby już wkrótce miłośnicy fantastyki będą mogli spotykać się regularnie i wspólnie tworzyć Nowy Klub Fantasy.

– Pomysł pojawił się, gdy wspominaliśmy nasze lata licealne, gdy sami należeliśmy do podobnego koła, organizowanego w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kartuzach – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia Magdalena Byczkowska oraz Maciej Zaremba. – Mogliśmy tam oderwać się trochę od szkolnej rzeczywistości, rozwijać nasze pasje i zawarliśmy przyjaźnie trwające niekiedy do dziś. Brakowało nam takiego miejsca po skończeniu lat szkolnych więc postanowiliśmy je założyć – przekonują.

Magda i Maciej twierdzą także, że osoby interesujące się fantastyką mieszkające w Kartuzach lub ich okolicy, mogą mieć problem by regularnie jeździć do Trójmiasta na spotkania tamtejszych grup. Stworzenie Klubu Fantastyki powinno umożliwić tym osobom rozwijanie swoich zainteresowań w przyjaznej atmosferze, w bardziej dostępnym miejscu i czasie.

Duchowy spadkobierca „KF-u” z Klasztornej

Pierwszy Klub Fantasy powstał w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kartuzach, czyli w popularnej Klasztornej”. Spotkania organizowane były pod opieką Krystyny Gac i miały charakter pozalekcyjny. Co ważne „KF” zrzeszał nie tylko uczniów tego liceum, ale wszystkich zainteresowanych, bez względu na szkołę czy wiek. W ten sposób młodzi ludzie zawiązywali przyjaźnie, które niekiedy przetrwały po dzień dzisiejszy. Jednak gdy klubowicze zakończyli naukę w LO, swoją działalność zakończyło także Koło. Pomysłodawcy Nowego „KF-u” przekonują, że dzięki działalności poza szkołą, uda im się poszerzyć swoje szeregi.

– Klub Fantasy z LO na Klasztornej był ograniczony przez dostępność sali, ograniczony czas no i przez fakt bycia szkolnym klubem. Ciężko było do niego przekonać osoby z innych szkół albo takie, które edukacje już skończyły. Nowy Klub Fantastyki nie ma takich ograniczeń i może dzięki temu dotrzemy do szerszego grona zainteresowanych –przekonują Magda i Maciej.

Przykładowe cosplay’e, czyli zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych przebieranie się za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów. Kostiumy wykonywane bardzo starannie, a ich wykonanie trwa nawet kilka miesięcy. Fot. internet

Każdy znajdzie coś dla siebie

Pomysłodawcy Nowego Klubu Fantastyki przekonują, że nie chcą zamykać siebie, ani uczestników w typowym schemacie spotkań kół, w którym nauczyciel prowadzi, a uczeń słucha. Mają być to spotkania otwarte na pomysły i poruszać tematy interesujące obecną młodzież.

– Poszukujemy osób zainteresowanych fantastyką, zwłaszcza tych, którzy chcieliby dzielić się swoją pasją z innymi, a nie mieli ku temu innej okazji – mówią Magda i Maciej. – Chętnie widzielibyśmy też osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fantastyką i zastanawiają się od czego i jak zacząć – tłumaczą.

Każdy miłośnik fantasy jest mile widziany. Pomysłodawcy chcą podzielić się z młodymi ludźmi tym, co kiedyś zaoferowano im. Program, którzy przygotowali, uwzględnia wiele dziedzin, żeby każdy znalazł coś dla siebie lub spróbował czegoś nowego.

– Chcemy najpierw przekonać się jaki będzie odzew, jakie zainteresowanie tematyką. Co szczególnie pochwyci uwagę członków klubu. Jeśli to będzie cosplay może przygotujemy wspólny występ na którymś z polskich konwentów. Jeśli RPG, to może będziemy prowadzić regularne spotkania graczy. Nie wykluczamy też założenia strony internetowej lub forum w celu podtrzymania znajomości i kontynuacji dyskusji rozpoczętych na spotkaniach klubu – przekonują Magda i Maciej.

Organizatorzy Nowego Klubu Fantasy zapraszają wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie 3 listopada o godz. 18. w sali dziennikarskiej Kartuskiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

avatar
1500