Najmłodsi z sołectwa Tokary poznawali podwodny świat

0

Mały podróżnik poznaje bogaty świat zwierząt wodnych – tak brzmiała nazwa projektu, który Gmina Przodkowa dofinansowała Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarach. Dzięki projektowi dzieci i młodzież z sołectwa Tokary miała możliwość spędzenia wspólnie sobotniego przedpołudnia.

Mimo deszczu i nieprzyjemnej aury podróżnicy wyruszyli ku przygodzie. 46 osobowa grupa odwiedziła Akwarium Gdyńskie, w którym poznała liczne gatunki zwierząt zamieszkujące akweny morskie w tym nasze Morze Bałtyckie. Wszyscy z zaciekaniem podziwiali ryby, płazy i gady pochodzące z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej. O każdym z gatunków kilka ciekawostek dowiedzieli się dzięki e-przewodnikowi który w interaktywny sposób oprowadził całą grupę po każdej ze stref oceanarium.
O tym, jak udany był to wyjazd mówią same dzieci.
– Najciekawsze co było w wyjeździe to e-przewodnik który zadawał nam mnóstwo zagadek a my musieliśmy szukać na nie odpowiedzi – stwierdził Franek.
W planie wyjazdu oprócz elementów edukacyjnych zadbano również o małe przyjemności. Cała grupa udała się do kina na seans „Potworna rodzinka” a każdy z uczestników otrzymał popcorn i cole.
OSP Tokar wraz z Sołectwem Tokary zorganizowali wyjazd dzięki dofinansowaniu Gminy Przodkowo w ramach dofinansowań organizacji pozarządowych. Serdeczne podziękowania składa inicjator wjazdu – Prezes OSP Tokary Tomasz Węsiora na ręce grupy opiekunów którzy w sposób wolontaryjny przyczynili się organizacji wyjazdu a szczególnie: Aleksandrze Kreft, Annie Laskowskiej, Joannie Węsiora, Izabeli Węsiora, Markowi Koman oraz Aleksandrze Czoska. Jak przyznają organizatorzy, wyjazd zaliczają do udanych, a w głowach już snują plany na przyszłoroczny wyjazd.
Więcej zdjęć z wyjazdu obejrzeć można na naszej stronie internetowej.

Info i foto: nadesłane / opr. P.CH.

Dodaj komentarz

avatar
1500