Podatki od nieruchomości w gminie Sulęczyno idą w górę

0
Fot. A. Woźniak

Sulęczyńscy radni opowiedzieli się za podwyższeniem podatków od nieruchomości na terenie swojej gminy. Obie strony sporu operowały argumentem sierpniowego kataklizmu.

Radny i wiceprzewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Bogdan Malek zawnioskował o niepodnoszenie podatków.

– Była nawałnica i lepiej, by podatki pozostały bez zmian – mówił wiceprzewodniczący rady.
Wójt gminy Bernard Grucza stwierdził natomiast, że jest to argument „za podwyżką”. Sulęczyński włodarz nazwał podwyżkę „gałązką dofinansowania”.

– Szkody gminy są na kwotę 2,5 mln zł. Pozostawiając podatki bez zmian ucinamy sobie gałązkę dofinansowania. Proszę o uwzględnienie podwyżki podatków – apelował Bernard Grucza.

Fot. A. Woźniak

Argumenty wójta nie spotkały się ze zrozumieniem wiceprzewodniczącego Bogdana Malek. Ze stanowiskiem Bernarda Gruczy nie zgodził się także Kazimierz Gawin.

– Przez dwa lata pozwalaliśmy na obniżkę cen w transporcie, kiedy żadna z gmin nie wyraziła na to zgody. Przychylam się do propozycji wiceprzewodniczącego, aby pozostawić stawki podatkowe bez zmian – stwierdził radny.

Dyskusję podsumował Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno – Kazimierz Gliniecki stwierdzając, że każdy z radnych sam musi zmierzyć się z tym problemem.
Wniosek o odrzucenie uchwały nie został jednak przyjęty przez radnych.

Ostatecznie większość radnych opowiedziała się za podniesieniem podatków od nieruchomości w gminie Sulęczyno. 10 rajców głosowało „za, natomiast 5 było „przeciw”.

Zmiany w podatkach od nieruchomości:

– Od budynkow mieszkalnych 0,75 zł/m kw (dotychczas 0,73)

– Związane z prowadzeniem działaności gospodarczej 21,6 zł/m kw (dotychczas 21,1)

Dodaj komentarz

avatar
1500