Węsiory z wyróżnieniem, a zagroda Anny i Jerzego Król z II miejscem! Poznaliśmy laureatów PIęknej Wsi Pomorskiej 2017

0
Fot. A. Woźniak

Poznaliśmy laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017. W gronie wyróżnionych miejscowości znalazły się Węsiory (gm. Sulęczyno). Natomiast II miejsce w kategorii zagroda rolnicza otrzymali Anna i Jerzy Król z Kożyczkowa (gm. Chmielno). 

Finał tego prestiżowego konkursu odbył się W Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. W gronie laureatów znaleźli się także przedstawiciele powiatu kartuskiego. Wyróżnienie w kategorii Wieś otrzymały Węsiory, które wcześniej otrzymały tytuł Najpiękniejszej Wsi w powiecie kartuskim. Ta malownicza miejscowość położona na terenie gminy Sulęczyno znana jest przede wszystkim z  walorów turystycznych oraz historycznych. To właśnie tutaj znajdują się Kamienne Kręgi, czyli miejsce pochówku Gotów i Gepidów z okresu pomiędzy I a III w n.e. Nagrodę z rą Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odebrała sołtys Węsior i radna gminna – Maria Łukowicz. Obecny na gali był również Wójt Gminy Sulęczyno – Bernard Grucza.

Za zdobyte wyróżnienie Węsiory otrzymały 3 000 zł.

Prestiżowe II miejsce w kategorii zagroda rolnicza powędrowało do Kożyczkowa w gminie Chmielno. Właścicielami tej pięknej zagrody są Anna i Jerzy Król, którzy prowadzą także z powodzeniem gospodarstwo agroturystyczne. W rozmowie z nami Anna Król zaznaczyła, że od zawsze pragnęła mieć piękny ogród, miejsce dla siebie.

Fot. A. Woźniak

– Lubię patrzyć na zadbany ogród. Uwielbiam usiąść rano w ogrodzie z kubkiem kawy, chwilę odpocząć. Lubię spacerować. Widoki mamy wspaniałe, bo wieś w której mieszkam jest bardzo malownicza i urokliwa – mówiła w wywiadzie dla Głosu Kaszub 12 września.

Za zajęcie II miejsca Państwo Król otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 4 000 zł.

Organizatorami konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016 są: samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Dodaj komentarz

avatar
1500