1 listopada – w Kartuzach i Żukowie czekają nas zmiany w ruchu drogowym

0

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych zarówno w Kartuzach, jak i Żukowie czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego. 

1 listopada zmianie ulegnie organizacja ruchu w okolicach kartuskich cmentarzy na ul. Wzgórze Wolności. Zmiany obowiązywać będą wyłącznie w środę 1 listopada od godz. 6:00 do 22:00. Wokół cmentarza tzw. „górnego’’ będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Dodatkowo całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów będzie parking znajdujący się przy tymże cmentarzu od ul. Wzgórze Wolności. Pozostały ruch odbywać się będzie jak w latach poprzednich zgodnie z mapką powyżej.
Natomiast w Żukowie do 1 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. 3 Maja od skrzyżowania z drogą na Otomino do piekarni GS-Żukowo. Dodatkowo, w celu wyeliminowania parkowania pojazdów w miejscach do tego nie wyznaczonych do 1 listopada wprowadzono obustronny zakaz parkowania na odcinku od rzeki Raduni do drogi krajowej nr 20 – ul. Gdańskiej. Obydwie zmiany przedstawiono na schemacie oznakowania. Dodatkowo dla odwiedzających cmentarz dostępne będą parkingi,tj.: trzy parkingi w obrębie Urzędu Gminy, nowo wybudowany parking kościelny – wjazd od ul. Kościerskiej, parking wzdłuż rzeki Raduni – na wysokości cmentarza oraz dopuszczone będzie parkowanie wzdłuż krawędzi jezdni na długości ul. 3 Maja, na którym obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

Dodaj komentarz

avatar
1500