Choć dopiero listopad to trwają zgłoszenia do Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia w Kartuzach!

0

Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i sympatię uczestników. Tegoroczną edycję zaplanowano na 17 grudnia. Główny punktem będzie bieg uliczny ulicami stolicy Kaszub – Santa Run Kartuzy. Zgłoszenia ruszyły już 5 listopada.

Czy to możliwe by w Kartuzach wystartowało aż 1000 biegaczy? Tyle pakietów przygotowali organizatorzy czyli Akademia Biegowa Kartuzy, Gmina Kartuzy, Rowerowe Kaszuby, Powiat Kartuski i Bemol.

W ubiegłym roku, mimo kapryśnej pogody, wydarzenie w okresie świątecznym przyciągnęło blisko 1.2 tyś. uczestników i kibiców. W samym Biegu Mikołajkowym wystartowało 534 uczestników z różnych zakątków Polski, ponad 300 dzieci w biegach towarzyszących i tyle samo maszerujących w prozdrowotnym happeningu oraz 100 rowerzystów w Paradzie Mikołaje na Rowerach.

– W tym roku nie zwalniamy tempa – wręcz przeciwnie, pragniemy wprowadzić imprezę na jeszcze wyższy pozom organizacyjny. Dążymy do tego by po raz pierwszy w historii na Kaszubach wystartowało 1 tysiąc biegaczy w SANTA RUN KARTUZY. Ulice zaleje fala kolorowych biegaczy w świątecznych i nie tylko strojach. Po raz kolejny bieg odbędzie się malowniczą i ciekawą trasą, głównymi ulicami, choć mamy na względzie aktualną niesprzyjającą pracom budowlanym aurę, która może pokrzyżować szyki firmom w remontach rynku i gaju Świętopełka. Są to niestety te fragmenty trasy, którymi wiedzie bieg. Dlatego wstrzymujemy się jeszcze z oficjalną publikacją trasy. Ponadto planujemy wiele niespodzianek i atrakcji dla wszystkich – przekazuje Karol Nowakowski, pomysłodawca i koordynator imprezy.

 

Piękne medale, atrakcyjne nagrody i zabawa!

 

Głównym Partnerem i współorganizatorem jest Gmina Kartuzy. Patronat Honorowy objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. To właśnie dzięki współpracy
z kartuskim magistratem wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymają na mecie wyjątkowy, unikatowy stalowy medal, który zdecydowanie się wyróżnia na tle innych. Dla wszystkich małych sportowców w tym roku także przygotowano niespodziankę – wyjątkowy medal zawiśnie także na szyi najmłodszych sportowców. W biegach „Goń Mikołaja” przygotowano 300 miejsc. Na mecie dla każdego czekać będą także upominki. Biegi są bezpłatne.

W biegu głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Ale z uwagi, że charakter imprezy jest nieco inny niż większość biegów ulicznych, organizatorzy stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę i spontaniczność uczestników. Nagrodzeni zostaną wszyscy, którzy całą trasę przemierzą przebrani. Na mecie otrzymają specjalne nagrody. Ci, z największą fantazją i najpiękniejszymi strojami mogą również liczyć na ciekawe nagrody w konkursie za przebranie.

W trakcie imprezy będzie można skorzystać ze stanowiska Pijalni Oranżady i zrobić darmowe zdjęcie w gronie swoich bliskich w fotobudce.

Mikołaje na Rowerach

Mikołajowy Festiwal Zdrowia to nie tylko propozycje dla biegaczy. Po raz kolejny odbędzie się parada „Mikołaje na Rowerach”  czyli przejazd rowerzystów z grupą Rowerowe Kaszuby w strojach mikołajów. Trasa liczyć będzie ok. 10 kilometrów
i śmiało mogą w niej wziąć mali i duzi. Grupa sympatyków jazdy rowerem dołączy do uczestników w samo południe i dalej kontynuować będą zabawę na biegowo.

Biuro zawodów i dekoracje w sali widowiskowej:

Partnerem imprezy jest Kartuskie Centrum Kultury. W budynku KCK mieścić się będzie biuro zawodów, depozyt i stanowiska Partnerów imprezy. Tam też o godzinie 15:15 w sali widowiskowej odbędzie się podsumowanie imprezy, część dekoracyjna i losowania wielu atrakcyjnych nagród, których łączna pula wynosi na tą chwilę aż kilka tysięcy złotych!

– Warto więc pojawić się w Kartuzach 17 grudnia, ale wcześniej obowiązkowo zgłosić swój udział poprzez specjalne panele rejestracyjne aktywne już od niedzieli 5 listopada od godziny 12:00. Zapraszamy także na nasz profil na facebook’u, na którym pojawia się wiele informacji i konkursów – zachęcają organizatorzy.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.santarunkartuzy.pl.

Link do zgłoszeń elektronicznych:

Biegi dzieci „Goń Mikołaja” – https://elektronicznezapisy.pl/event/2178/strona.html

Bieg Santa Run Kartuzy  – https://elektronicznezapisy.pl/event/2177/strona.html

www.santarunkartuzy.pl

inf. prasowa

Dodaj komentarz

avatar
1500