Święto Niepodległości w powiecie kartuskim! Sprawdź, co będzie się działo

0
Fot. archiwum

Obchodzone w całym kraju dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów… Święto Niepodległości to niezwykle podniosłe wydarzenia dla całego kraju. Tego dnia, również w naszym powiecie, czekają nas specjalne przygotowane z tej okazji wydarzenia. 

Chwaszczyno

Święto Niepodległości w Chwaszczynie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00 w kościele parafialnym O godz. 10 czeka nas widowisko słowno-muzyczne z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie.

Goręczyno

12 listopada o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Goręczynie odprawiona zostanie Msza Święta Hubertowska połączona z koncertem „Muzyka i pieśń patriotyczna”. Dla obecnych wystąpi: Zespół Pieśni Myśliwskiej Nemrod przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu pod kierownictwem artystycznym Radosława Jastaka.

Kartuzy

9 listopada o godz. 17:30 odbędzie się koncert „Ze śpiewem na ustach” – wieczór pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach.

10 listopada od godz. 10:00 do 12:00 trwać będzie specjalnie przygotowana Gra Miejska (zgłoszenia w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach). Natomiast od godz. 10:00 do 16:00 odbędzie się Dzień Otwarty w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach.

11 listopada o godz. 9:10 nastąpi wymarsz z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej sprzed budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. O godz. 9:30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Boskiej Królowej Korony Polskiej – okolicznościowa modlitwa, wystąpienie Starosty Kartuskiego, składanie kwiatów. Od godz. 11.15 trwać będzie Happening Patriotyczny no 9 „Jak Fenix” w Parku Solidarności. Natomiast wieczorem, o godz. 17:00 czeka nas koncert z okazji Dnia Niepodległości w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich oraz Dariusza Pietrzykowskiego w Kartuskim Centrum Kultury. Dla wszystkich uczestników koncertu, organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Tego dnia, 11 listopada, w Kawiarence pod Refektarzem o godz. 18:30 rozpocznie się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu „SomGorsi”. Zagrają uczniowie I LO w Kartuzach, czyli popularnej „Klasztornej”.

Przodkowo

11 listopada uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą Świętą w kościele w Przodkowie. O godz. 11:00 czeka nas koncert Przodkowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Parafialnego. O godz. 11:30 nastąpi przemarsz uczestników uroczystości z kościoła i złożenie kwiatów po pomnikiem poległych za Ojczyznę. Na zakończenie o godz. 11:40 wszystkich zebranych czeka „patriotyczna” grochówka.

Stężyca

Uroczyste obchody święta Odzyskania Niepodległości odbędą się w sobotę 11 listopada w Szymbarku i rozpoczną się o godz. 9.30 mszą św. w intencji Ojczyzny i dusz pomordowanych Zakładników Szymbarskich. Po mszy nastąpi przemarsz do pod pomnik pomordowanych, gdzie nastąpi złożenie kwiatów. Około godz. 11.00 będzie miał miejsce poczęstunek w restauracji „Pod Wieżą” w Szymbarku.

Żukowo 

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski i ks. Krzysztof Sagan serdecznie zapraszają na Gminne Obchody Święta Niepodległości. Patriotyczną uroczystość rozpocznie Msza Św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11:00 w kościele pw. WNMP w Żukowie. Po jej zakończeniu, nastąpi uroczysty przemarsz do kościoła św. Jana Chrzciciela. Po przemówieniu Burmistrza i słowie ks. Krzysztofa Sagana swoje kwiaty złożą obecne delegacje. O godz. 19:00 w kościele pw. WNMP w Żukowie odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny zespołu ARTIS.

Sierakowice

Patriotycznie będzie także w Sierakowicach. Tam uroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. Po niej obecni będą mogli wysłuchać koncertu kompozycji patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni Myśliwskiej NEMROD przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu.

Dodaj komentarz

avatar
1500