Dzień zdrowego śniadania w Szkole Podstawowej w Podjazach

0
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej w Podjazach miał miejsce Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie uczyli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych oraz przygotowywali smaczne, zdrowe śniadanie.

 

Szkoła Podstawowa w Podjazach wzięła udział w programie „ŚNIADANIE DAJE MOC”, w którym my nauczyciele  zachęcali  dzieci do uczestnictwa w Dniu Zdrowego Śniadania. Jak co roku  szkoła przystąpiła do programu, który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia. Realizując założenia programu uczniowie uczyli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych, następnie przygotowali zdrowe śniadanie w klasie, które wspólnie spożywali.

-Mamy nadzieję, że program edukacyjny ŚNIADANIE DAJE MOC przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i w szkole.
Dziękujemy bardzo  Katarzynie Kordzie, właścicielce sklepu „Market u Kasi” w Sulęczynie za ufundowanie produktów, które pomogły nam w organizacji Dnia Zdrowego Śniadania – podsumowali nauczyciele.

info: SP Podjazy

 

Dodaj komentarz

avatar
1500