Kamil Mateja, Mikołaj Krause oraz Patryk Zaborowski na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie

0
fot. nadesłane

Od 3 do 12 listopada w Budapeszcie odbywały się Mistrzostwa Świata w kickboxingu seniorów. Do Budapesztu zjechała rekordowa liczba 1388 zawodników z 60 państw. Polskę reprezentowali m.in. Kamil Mateja, Mikołaj Krause i Patryk Zaborowski.

Tak nadzwyczajna liczba uczestników spowodowana jest ogromnym sukcesem K1 podczas World Games (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich) oraz uczestnictwem obserwatorów Igrzysk Olimpijskich. Miesiąc temu polski Kickboxing wstąpił do PKOL (Polski Komitet Olimpijski) i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że w najbliższych latach ujrzymy Kickboxing na Olimpiadzie.

Polski Związek kickboxingu wystawił 60 osobową grupę zawodników. W klasyfikacji generalnej Polska zajmuje mocne 4 miejsce notując spadek z 3 miejsca z przed dwóch lat z Serbi.

Na pierwszym miejscu niezmiennie Rosjanie z 27 złotymi medalami. Następnie gospodarze Węgrzy z 19 złotymi. Na trzecim miejscu plasuje się drużyna Włoch, która wyprzedza Polaków o jeden złoty medal. Za nami kolejno znalazły się: Serbia, Irlandia, Niemcy, W. Brytania, Chorwacja i Zamykająca pierwszą dziesiątkę Ukraina. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć mi. Jamajkę, RPA, Chile, Brazylię, Argentynę, Meksyk czy Gwatemalę.

W kadrze narodowej świetnie spisali się dwaj Rebelianci Kamil Mateja, Mikołaj Krause oraz Patryk Zaborowski sprawujący obowiązki drugiego trenera Kadry Narodowej Kick-light wraz z Tomaszem Biernackim.

W wadze Kamila Mateja zgłosiło się 22 zawodników. Matejko stoczył 3 walki. W pierwszej krzyżując rękawice z reprezentantem Szwajcarii. W drugiej walce Kamil stoczył bardzo zacięty i wyrównany bój z Izraelczykiem by wygrać w efekcie końcowym 3:0. W trzeciej walce zawodnik z Kaszub stanął naprzeciw aktualnego wicemistrza Świata z Ukrainy. Doświadczenie, ilość walk, obycie na ringach światowych sprawiły że Kamil Mateja przegrywa 0:3 i zajmuje pozycje 5-8

Drugi z Rebelii na matę wszedł Mikołaj Krause w którego wadze przybyło 17 zawodników. W pierwszej turze dość szczęśliwie otrzymuje wolny los. W następnej wpada na Meksykanina. Mikołaj zwycięża przez przewagę techniczną walcząc bardzo rozsądnie i technicznie. Następna walka to spotkanie z aktualnym Mistrzem Świata Chorwatem. Przez dwie rundy nieznacznie prowadził Chorwat w małych punktach to jednym to dwoma uderzeniami. W trzeciej rundzie Miki zaczął odrabiać punkty. Niestety Chorwat nie dał za wygraną – w efekcie końcowym zostaje Mistrzem Świata.

– Zawodnicy z Kartuz oraz reprezentacja Kadry Narodowej Kick-lightu pokazała pełną determinację, charyzmę i siłę w dążeniu do celu jakim jest strefa medalowa, osiągając tym samym tytuł Drużynowego Wicemistrza Świata Kick-light – komentuje Patryk Zaborowski – Szczególne podziękowania dla Panów Arkadiusza Mejer i Mirosława Gosz, menadżerów, sponsorów personalnych Kamila i Mikołaj którzy sfinansowali okres przygotowawczy zawodników – dodaje.

Natomiast już 25 listopada na hali przy ul. Piłsudskiego 10 zobaczymy Galę Sportów Walki w której wystąpi Kamil i Mikołaj. Bilety do nabycia w sklepie Sela Bike ul. Kościuszki 13 Kartuzy. Kartuskie święto sportów walki w tym roku uświetni swoja osobą Łukasz „ Juras” Jurkowski – znany komentator i zawodnik KSW.

 

Dodaj komentarz

avatar
1500