“Jesień w poezji dziecięcej” – I Gminny Konkurs Recytatorski w Maksie (FOTO)

0
fot. Piotr Chistowski

Jesień to nie tylko szaro-bury krajobraz za oknem. To nie same wielkie kałuże, rozwiewający liście mroźny wicher i nieustający deszcz. To także przepiękny czas, kiedy można dostrzec otaczające nas piękno. Pokazały to, za pomocą poezji, dzieci z gminy Chmielno, które wzięły udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim “Jesień w poezji dziecięcej”.

Młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Magdalena Macholla, Barbara Kramp oraz Katarzyna Cieszyńska. Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Niektóry, nie tylko zauroczyły jurorów recytacją, ale także rekwizytami oraz specjalnie przygotowanym przebraniem.

– Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów i udział w naszym konkursie. Serdecznie dziękujemy sponsorom którzy zainteresowali się naszą inicjatywą i wsparli ją finansowo: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Chmielnie, Rodzice dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Maksie, firma MARKBUD pan Marek Lewańczyk, firma HYDRAULIK – KASZUBY pan Zdzisław Stolc, Zakład Krawiecki “Pomocna Igła” pani Maria Kowalkowska, Sklep spożywczy i przemysłowy pani Hanna Grzenia oraz Sklep Eświat smyka pan Mateusz Brzeziński – dziękują organizatorzy.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Sucharskiego w Chmielnie. Natomiast osobami odpowiedzialnymi za organizację byli: Paulina Penkowska oraz Magdalena Macholla.

WYNIKI:

Kategoria: dzieci 5 letnie

1 miejsce – Lilianna Kuriluk

2 miejsce – Jan Stefanin

3 miejsce – Gracjan Czaja

Wyróżnienia: Maja Rychert, Julia Karczewska, Martyna Górska, Anna Grzesiuk.

fot. Piotr Chistowski

Kategoria: dzieci 6 letnie

1 miejsce – Michalina Marcińska

2 miejsce – Anna Skorowska

3 miejsce – Kryspin Jasnoch

Wyróżnienia: Paulina Klinkosz, Agata Łagan, Mikołaj Piotrowski, Maja Walkusz.

fot. Piotr Chistowski

Dodaj komentarz

avatar
1500