24 listopada odbędą się szkolenia dotyczące skutków zakażeń wirusem HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C. Skorzystaj!

0

Pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej i studio tatuaży oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy ginekologów zapraszają organizatorzy do udziału w szkoleniach. Dotyczyć będą sposobów zakażenia wirusem HCV i jego następstwom oraz przeciwdziałania zakażeniu. Warto skorzystać!

Szkolenia odbędą się 24 listopada w sali konferencyjnej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach przy ul. 3 Maja 16 A o godz.:

– 12:30 – szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy ginekologów,
– 14:00 – szkolenie dla pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej i studio tatuaży.

HCV to wirus wywołujący zapalenie wątroby typu C, które prowadzi do uszkodzenia wątroby oraz u niektórych chorych do marskości i raka wątroby. Choroba ta jest zwana „cichym zabójcą”, gdyż przez wiele lat może nie dawać objawów.

Szkolenia będzie prowadził Marcin Dręczewski – specjalista chorób zakaźnych z Kliniki Chorób Zakaźnych przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach. Szkolenie potrwa około godzinę i udział w nim jest bezpłatny.

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniach należy zgłaszać e-mailem na adres: zdrowie@kartuskipowiat.pl lub telefonicznie pod numer: 58 694-82-70 do dnia 22 listopada.

Szkolenia są organizowane w ramach „Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019”, który jest finansowany z budżetu Powiatu Kartuskiego.

Dodaj komentarz

avatar
1500