Szlachetny marsz przeszedł ulicami Kartuz (FOTO)

0
Fot. Karina Cierocka

Ulicami Kartuz kolejny raz przeszedł Marsz Szlachetnej Paczki rejonu Kartuzy. To znak, że otwarto oficjalną bazę darczyńców i każdy z nas może sprawić, aby czyjeś Święta Bożego Narodzenia były lepsze.

19 listopada ulicami Kartuz przeszedł barwny marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wszystko to z okazji otwarcia bazy Darczyńców. Wolontariuszom i wszystkim uczestnikom towarzyszył zabytkowy konny wóz strażacki, którym na czele marszu jechali druhowie z OSP Goręczyno. Korowód zamykał wóz amerykańskiej policji, w którym zasiadł Jacek Miąskowski z Dynamic Event. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele gminy Żukowo przewodniczący rady Witold Szmidtke oraz wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak, a także radni gminy Chmielno Anna Król oraz Brunon Cirocki. Nie zabrakło także przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Fot. Karina Cierocka

Kolorowa i głośna kolumna udała się do Kartuskiego Centrum Kultury, gdzie obecni mogli dowiedzieć się więcej na temat tego niezwykłego projektu, wybrać rodzinę, której chcą pomóc, a także wysłuchać koncertów – niespodzianek. Na scenie zaprezentowali się Mateusz Pawelczyk oraz Paulina Skrzyńska, a na koniec znany i lubiany Ras Luta.

Na przybyłych czekał także słodki poczęstunek dzięki uprzejmości pań z Koła Gospodyń Wiejskich Kożyczkowianki z Kożyczkowa.

Fot. Karina Cierocka

Jak podkreślają organizatorzy, marsz to wyjątkowy czas dla całego projektu SZLACHETNA PACZKA – jest to okazja, żeby zakomunikować wszystkim Polakom, że Darczyńcy mogą już wybierać rodziny i sprawić, że czyjeś życie nie będzie już takie samo. Paczki nie trzeba robić indywidualnie, można ją zorganizować wraz ze znajomymi, kolegami z pracy, czy rodziną.

Dowiedz się, jak pomagać na www.szlachetnapaczka.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
1500