Święta rozpoczynają się w Żukowie! Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy (FOTO)

0
Fot. Karina Cierocka

Ten, kto w miniony weekend odwiedził Żukowo, z pewnością czuje już magię nadchodzącym świąt. Żukowski Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny przyciągnął tłumy mieszkańców gminy i nie tylko.

Na tegorocznej edycji mieliście także okazję spotkać Redakcję „Głosu Kaszub”. Na odwiedzających nasze stoisko czekał najnowszy numer tygodnika, krówki oraz specjalny konkurs na najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Dwa wypełnione słodkościami kosze trafiły do… mamy Renaty i jej córki Andżeliki.

Fot. Karina Cierocka

Organizatorzy zapewnili odwiedzającym jarmark moc atrakcji. Były konkursy dla dzieci, ich rodziców i dorosłych i występy artystyczne sekcji artystycznych funkcjonujących przy żukowskim OKiSie. Gorąco przyjęty został występ góralskiej kapeli, specjalny pokaz grupy z Armenii i koncert odbywający się z żukowskiej kolegiacie pod nazwą „Mocni w Duchu”.

Fot. Karina Cierocka

Nie zabrakło także rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą choinkę oraz na najciekawsze fotografie z gminy Żukowo, które znalazły się w kalendarzu na 2018 rok. Na dziedzińcu kolegiaty nie zabrakło także stoisk z ludowymi wyrobami, ozdobami świątecznymi, czy regionalną żywnością. Nie zabrakło także gości z zagranicy. Swoje stoiska przygotowały gminy partnerskie z Francji, Niemiec oraz ze Świdnicy.

Fot. Karina Cierocka

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich postarały się, aby nikt z odwiedzających żukowski dziedziniec nie wyszedł głodny. Można było ogrzać się żurkiem, plackami ziemniaczanymi i prawdziwym hitem, jakim było grzane wino.

Fot. Karina Cierocka

Organizatorami wydarzenia był żukowski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, gmina Żukowo oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Partnerem medialnym wydarzenia był „Głos Kaszub”.

Dodaj komentarz

avatar
1500