Uczniowie z Somonina zbierają środki na rehabilitację swojego kolegi – Przemka

0

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc Przemkowi z Somonina, który ucierpiał w wypadku drogowym. W akcję zaangażowali się uczniowie ZSP w Somoninie. We wtorek, 5 grudnia, w szkole odbędzie się koncert charytatywny.

Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” kwestują na rzecz swojego kolegi ze szkoły – Przemka, który ucierpiał w wypadku drogowym. Chłopak nie ma czucia w dolnej części ciała i wymaga rehabilitacji. Rodzice Przemka nawiązali kontakt z fundacją, która wesprze rodzinę, jednak nadal potrzebne są znaczne środki. Aby chłopak mógł wrócić do sprawności konieczne jest wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych, przede wszystkim na kosztowną rehabilitację.
Koledzy Przemka zbierają pieniądze wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Kwestowali w czasie wywiadówki, regularnie robią to na szkolnych korytarzach i salach lekcyjnych. Udało się już zebrać około 1,5 tysiąca złotych, jednak potrzeba jest dużo większa. „POMOCNA DŁOŃ” organizuje więc koncert charytatywny na rzecz Przemka. Wystąpi H.U.B.E.R.T – młody muzyk reggae z naszego powiatu, który nie raz udowodnił, że ma talent, świetny głos i potrafi porwać publiczność. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w akcję, i przy okazji posłuchać dobrej muzyki, organizatorzy zapraszają do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, we wtorek 5 grudnia, na godzinę 11:30.
– Koncert odbędzie się w ramach ogólnopolskiego dnia wolontariatu, który przypada właśnie 5 grudnia. W czasie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Przemka. Zachęcamy do przyjścia i pomocy. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję – mówi opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu.
„POMOCNA DŁOŃ” to klub zrzeszający blisko 30 uczniów ZSP w Somoninie, którzy uczestniczą w rożnego rodzaju akcjach charytatywnych.
– Bierzemy udział w wielu różnych akcjach. Włączamy się w Szlachetną Paczkę, Pola Nadziei, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Pola Nadziei, Górę Grosza, czy krwiodawstwo – wymienia opiekunka klubu.
Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc Przemka, proszone są o wpłatę na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” 
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 1190 pomoc dla Przemka Flisa

Wojciech Serkowski

Dodaj komentarz

avatar
1500