Lekcje otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach (FOTO)

0

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, od 27 listopada do 1 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach odbyły się lekcje otwarte. Przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Celem zajęć przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze „Mściwoja” było pokazanie, czym charakteryzuje się nauka w szkole zawodowej. Kształcenie w technikum lub szkole branżowej pierwszego stopnia pozwala dość szybko zdobyć zawód. W obecnych czasach jest to bardzo ważne dla młodych osób, gdyż pozwala usamodzielnić się w dość krótkim czasie. Jednocześnie nie zamyka ono drogi do dalszej edukacji na studiach wyższych.

Przyszli absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej nie tylko oglądali, jak prowadzone są zajęcia z poszczególnych przedmiotów, ale również czynnie w nich uczestniczyli. Chwycili za narzędzia i zaczęli rozkręcać, łączyć, malować, budować, lutować, projektować. Dużą atrakcją dla przybyłych uczniów był pokaz wybuchu samochodowej poduszki powietrznej. Dziewczyny miały okazję upiększyć się w szkolnej pracowni fryzjerskiej.

– Od gości, zarówno uczniów, jak i ich opiekunów, dało się słyszeć pozytywne komentarze i zadowolenie. Mamy nadzieję, że zajęcia te przyczyniły się do zainteresowania kształceniem zawodowym, tak potrzebnym na współczesnym rynku pracy – relacjonują organizatorzy.

Info i foto: ZST w Kartuzach

Dodaj komentarz

avatar
1500