Biegacze zalewają listy startowe Santa Run Kartuzy!

0

Już 17 grudnia, odbędzie się największy bieg mikołajkowy w województwie pomorskim czyli Santa Run Kartuzy. Na decyzję o starcie pozostało jedynie kilka dni. Zwłaszcza Ci, którzy po ciężkim sezonie wypełnionym pogonią za życiówkami pragną trochę sportowo zaszaleć i spędzić czas w miłym towarzystwie to w Kartuzach będzie właśnie taka możliwość!

Mimo, że bieg ma charakter happeningu, wszystkim zawodnikom zostanie zmierzony pomiar czasu drogą elektroniczną, a najszybsi mogą liczyć na nagrody. Wszyscy natomiast wezmą udział w losowaniu wielu nagród, których pula wynosi ok. 4 tyś. złotych. Impreza odbędzie się w ramach mikołajkowego Festiwalu Zdrowia, w skład które wchodzą także biegi dla dzieci oraz Parada „Mikołaje na Rowerach”.

Na listach startowych widnieje oficjalnie już 810 biegaczy z całego kraju, a zgłoszonych jest 940! To oznacza, że prawdopodobnie w biegu głównym zafiniszuje 300 zawodników więcej niż przed rokiem, podczas pierwszej edycji!

Będzie kolorowo i radośnie

Punktualnie o godzinie 14:30 ruszy fala kolorowych biegaczy. W tym roku organizatorzy mobilizują startujących by celebrować bieg w stroju świątecznym lub jakimkolwiek, a to oznacza, że w Stolicy Kartuz zrobi się bajkowo i barwnie w całym mieście. Dla wszystkich, którzy zdecydują się pokonać 7 kilometrową trasę biegiem na mecie otrzymają specjalne nagrody wygodne czapki sportowe wykonana z elastycznego materiału.

– Dla przebierańców przygotowany został także konkurs – wyłonimy 10 najładniejszych przebierańców i wręczymy zawodnikom nagrody, m.in. statuetki za miejsca 1-3 oraz nagrody rzeczowe i vouchery. Warto więc szykować nietuzinkowe przebranie. – zachęcają organizatorzy.

Na listach tłoczno

– Listy na biegi dziecięce w „Pogoni za Mikołajem” są już zamknięte. Wystartuje w nich 360 małych sportowców w wieku od 2 do 12 lat, którzy nie boją się pogody i spędzają z rodzicami czy trenerami czas aktywnie. Na mecie 6 biegów każdy uczestnik otrzyma upominki oraz stalowy medal. Ponadto przekazujemy, że niestety nie będzie możliwości zgłoszenia dzieci w dniu biegu. – informuje sztab organizacyjny.

Natomiast w bieg głównym Santa Run Kartuzy pozostało jedynie 190 pakietów startowych. Zgłoszenia będą aktywne do 10 grudnia lub do wyczerpania miejsc. Na listach startowych znajdziemy wielu utytułowanych zawodników pochodzących z Kaszub: Dominikę Nowakowską, Marka Kowalskiego czy Łukasza Kujawskiego.

elektronicznezapisy.pl/event/2177/clients.html

Pakiet startowy w biegu głównym przedstawia się następująco:

– piękny, unikatowy medal
– ciekawa trasa
– świetna zabawa, solidna organizacja
– czapka mikołaja
– imienny numer startowy, pomiar chip
– CZAPKI SPORTOWE dla wszystkich przebranych biegaczy wręczane na mecie!
– baton i owoce w pakiecie
– woda po biegu
– posiłek po biegu (zupa klasyczna grochówka + barszczyk + pasztecik + bananowy shake)
– kawa, herbata w biurze zawodów
– opieka medyczna
– kupon na losowane nagród – pula wynosi kilka tysięcy złotych!

Równolegle trwają zgłoszenia na Paradę rowerową „Mikołaje na Rowerach”. Sympatycy dwóch kółek zwartą kolumną pokonają 10 kilometrową trasę głównymi i bocznymi ulicami Kartuz. Obowiązuje przebranie świąteczne.

elektronicznezapisy.pl/event/2199.html

Bardzo smacznie na mecie!

Już po biegu dla wszystkich uczestników czekać będzie pyszna klasyczna wojskowa grochówka ufundowana przez firmę KASTEL TRANASPORT z Somonina. Ale to nie wszystko. Ponadto zawodnicy będą mogli posilić się po starcie barszczykiem
i pasztecikiem, na który zaprasza LARY BAR z Kartuz, główny Partner gastronomiczny, który zaprasza kibiców także na swoje stanowisko gastronomiczne. Biegacze otrzymają również orzeźwiający i energetyczny bananowy shake przygotowany przez Catering Fifi. Zarówno przed biegiem, jak i po, wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki – wypić kawę lub herbatę.

Atrakcje i mnóstwo nagród dla uczestników

Od godziny 12:00 do 16:00 będzie możliwość wykonania bezpłatnych zdjęć w fotobudce! Ponadto bardzo atrakcyjnie zapowiadając się nagrody losowane w biegach dziecięcych i biegu głównym. Jedną z nich jest voucher dla dwojga w Dolinie Charlotty Resort and Spa. W całym katalogu nagród jest także AGD – mikrofalówka Beko oraz drukarka HP i sprzęt sportowy, są vouchery na pizze do Bemol Pizzeria, czy coś zupełnie odmiennego: vouchery na kwotę 500 zł i 300 zł na wykonanie tatuażu w studiu Inaczej w Kartuzach.

Miasteczko biegowe zlokalizowane jest w Parku Solidarności, a główną bazą jest Partner imprezy – Kartuskie Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1. Biuro zawodów czynne już od godziny 10:00.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objęli: Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich, Marszałek Województw Pomorskiego – Mieczysław Struk, Starosta Kartuski – Janina Kwiecień, Burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz PKOL – Polski Komitet Olimpijski.

Informacje i aktualności dostępne są na santarunkartuzy.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
1500