Zbierali żywność dla Polaków na Kresach. Kolejna akcja “Rodacy Bohaterom” zakończona sukcesem

0
Fot. nadesłane / Związek Piłsudczyków RP

323 konserwy mięsne i rybne, 217 czekolad, 188 kg cukru, 323 paczki makaronu, 95 kg mąki czy wreszcie 1819,88 zł, to wybrane pozycje, ze zgromadzonych w ramach kolejnej akcji pomocy dla Kresowian.

To już trzecia zbiórka żywności zorganizowana na terenie powiatu przez Związek Piłsudczyków RP, Okręg Kaszubsko-Pomorski. Akcja jak dwie poprzednia (Boże Narodzenie 2016 i Wielkanoc 2017) zakończyła się sukcesem. Tym razem dołączyły kolejne placówki i instytucje. Dary były gromadzone w dniach 26.11-03.12, w kościołach, pw. św. Kazimierza w Kartuzach, Św. Michała Archanioła w Kiełpnie, pw. Przemienienia Pańskiego i NMP Królowej Polski w Somoninie oraz pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku, a także w Niepublicznym Przedszkolu Aniołek w Kiełpinie, Przedszkolu i Żłobku “Bocianowo” w Żukowie oraz sklepie “Groszek” w Dzierżążnie.

Fot. nadesłane / Związek Piłsudczyków RP

Piłsudczyków wsprały ponownie zaprzyjaźnione organizacje: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Kiełpinie, Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich Oddział Kaszuby z Wieżycy/Kolano, Związek Strzelecki Oddział Kartuzy, Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżążnie.

Fot. nadesłane / Związek Piłsudczyków RP

Finał kartuskiej akcji miał miejsce tradycyjnie już przed kościołem pw Św. Kazimierza w Kartuzach, w niedzielę 03.12. Pakowanie darów zakończono 06.12., w Przedszkolu Aniołek w Kiełpinie, które było bazą logistyczną tej zbiórki. Koordynatorem pomorskim akcji “Rodacy Bohaterom” jest Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego, które po zgromadzeniu żywności od poszczególnych powiatowych organizatorów, transportuje paczki bezpośrednio do Polaków na Kresach, przede wszystkim żyjących jeszcze Kombatantów AK oraz ich rodzin.

Fot. nadesłane / Związek Piłsudczyków RP

 

Tym razem 13.12 ruszą na Litwę. Kaszubscy piłsudczycy, zostali po raz pierwszy wyróżnieni, jednoosobowym zaproszeniem do udziału w eskapadzie. Zarząd Okręgu Kaszusbko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP dziękuje wszystkim darczyńcom z powiatu kartuskiego, jak zwykle bardzo hojnym oraz organizacjom wspierającym.

Naszym Siostrom i Braciom na Kresach Wschodnich, Życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Info i foto: nadesłane Tomasz Kocent Prezes Okręgu Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP Major Związku

Dodaj komentarz

avatar
1500