Najstarsi mieszkańcy Spółdzielni Kaszuby uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym (FOTO)

0
Fot. Karina Cierocka

W ubiegły piątek na sali zapaśniczej Gimnazjum nr 1 w Kartuzach zjawili się najstarsi lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej Kaszuby. W spotkaniu uczestniczyło ponad 140 osób seniorów. 

Jak podkreśla Grażyna Czubala – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Kaszuby, to idealna okazja do wspólnego celebrowania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zwłaszcza dla osób starszych, które często samotnie spędzają ten czas.

– Co roku organizujemy spotkania dla najstarszych mieszkańców naszych zasobów mieszkaniowych, żeby poczuli się potrzebni, zauważeni, żeby wiedzieli, że istnieją i są ważni także w naszej spółdzielni – mówi Grażyna Czubala. – Często nie mają rodzin, często są chorzy, a tutaj dostają i paczuszkę, której być może nie dostaną w domu i poczęstunek. Myślę, że jest to dla nich bardzo miłe – podkreśla prezes.

Fot. Karina Cierocka

Na seniorów oprócz poczęstunku czekał występ artystyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Kartuzach oraz paczki z świątecznymi upominkami. Była to także okazja do wspólnego śpiewania kolęd oraz połamania się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

Spotkanie wigilijne seniorów finansowane jest ze środków własnych spółdzielni i pochodzi z  funduszu społeczno-wychowawczego, z którego środki przeznaczane są także m.in. na mikołajki dla dzieci na osiedlach, czy też festyny.

Fot. Karina Cierocka

Jak zapewnia prezes Grażyna Czubala, spółdzielnia ma w planach uruchomienie comiesięcznych spotkań w świetlicy dla seniorów.

– Chcemy w ten sposób aktywizować naszych najstarszych mieszkańców. W takiej świetlicy będą mogli poczytać gazety, pograć w szachy. Wszystko po to, aby nie czuli się samotni w swoich czterech ścianach – zapewnia prezes spółdzielni.

Dodaj komentarz

avatar
1500