„Christmas ornament”, czyli uczniowie z Pępowa w międzynarodowym, świątecznym projekcie językowym

0

Własnoręczne ozdoby Bożonarodzeniowe zrobione przez uczniów m.in. z Grecji, Portugalii, czy Węgier trafiły do Szkoły Podstawowej w Pępowie. Dzięki projektowi „Christmas ornament” uczniowie mieli okazję nie tylko otrzymać ozdoby świąteczne z innych zakątków Europy, ale również doszlifować swoje umiejętności językowe w praktyce.

Na wystawce na korytarzu Szkoły Podstawowej w Pępowie podziwiać można międzynarodową, świąteczną wystawę ozdób. Powstała ona dzięki projektowi „Christmas ornament” z programu E-twinning, który w placówce w Pępowie koordynowała nauczycielka języka angielskiego Joanna Witt-Szymerkowska.

– Dzięki programowi E-twinning udało się nawiązać kontakt z nauczycielem z Grecji, pomysłodawcą projektu. Projekt polegał na przygotowaniu ozdób bożonarodzeniowych, a następnie wysłaniu ich do szkół partnerskich – tłumaczy Joanna Witt-Szymerkowska. – Wysyłaliśmy także życzenia w języku angielskim. To świetna „lekcja” uświadamiająca nam, że znając język angielski możemy porozumiewać się z ludźmi z całego świata – dodaje.

Ozdoby wykonane przez uczniów z Pępowa trafiły do szkół w wielu krajach Europy, a do Pępowa przywędrowały ozdoby m.in. z Turcji, Chorwacji, Portugalii, czy Węgier.

– Tego typu projekty realizowane są w naszej szkole od kilku lat. To doskonała okazja do wspólnego uczenia się, poznania zwyczajów panujących w innych krajach oraz zawarcia nowych znajomości. To także dobry przykład jak wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w szkole. Współdziałanie, wymienianie się informacjami motywuje ponadto do nauki języka angielskiego i otwarcia na Europę – mówi Ryszard Peek, Dyrektor SP w Pępowie.

Fot. Piotr Chistowski
Fot. Piotr Chistowski
Fot. Piotr Chistowski

Dodaj komentarz

avatar
1500