Borkowska szkoła w ostatnich dniach 2017 roku

0

Mimo intensywnej pracy uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie powoli wchodzą w nastrój najpiękniejszych świąt w roku. Za kilka dni Boże Narodzenie.

Na hali trwają próby przed jasełkami, przygotowywane są dekoracje i szopka. Gazetki klasowe swym pięknym i intensywnym wystrojem zdają się same nucić kolędy. Na sufitach i w oknach gwiazdy z papieru swą bielą przypominają duże pulchne płaty śniegu. Coraz częściej czuć intensywny zapach pieczonych pierników. Nie tylko na technice, ale i w edukacji wczesnoszkolnej dzieci z zapałem oddają się tej pięknej kulinarnej sztuce.

Nadchodzące ferie świąteczne są dla borkowskich uczniów wyczekiwane i zasłużone. W tym roku szkolnym nie było praktycznie jeszcze żadnych przerw w edukacji. Dla klasy siódmej nastał czas wyjątkowo wzmożonej pracy. Plan lekcji zapełniony jest do granic możliwości. Ale i młodsze klasy się nie nudziły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych zajmując czołowe miejsca nawet na wyższych szczeblach. Po latach udało się dwom uczniom przebić na wyższy szczebel w tak trudnym Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Języka Angielskiego.

W piątek, 22 grudnia, społeczność szkolna będzie uczestniczyć w Jasełkach. Zapowiada się wyjątkowe przedstawienie. Po nich uczniowie spotkają się z wychowawcami na wigiliach klasowych. Wszyscy już oczekują tego pierwszego świątecznego dnia, jakkolwiek przeżywanego jeszcze w szkole.

Info i foto: SP w Borkowie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
1500