Uczniowie z Sierakowic uratowali życie niedoszłemu samobójcy

0
Fot. UG w Sierakowicach

Kilka dni temu rodzeństwo Andżelika i Dominik Neubauer wracając ze szkoły uratowało życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Zostali nagrodzeni podczas szkolnego apelu za wzorową postawę. 

Uczniowie II i III klasy oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach wykazali się niezwykłą odwagą. Dzięki ich opanowaniu i szybkiej reakcji nie zginął człowiek.

W piątek, 26 stycznia, podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, Andżelika i Dominik otrzymali dyplomy z podziękowaniem i nagrody.

Fot. UG w Sierakowicach

– Dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii, przeżył mężczyzna, który bez ich pomocy na pewno by zginął – powiedział asp. szt. Witold Bronk, komendant komisariatu policji w Sierakowicach. – Takie postawy będziemy promować. Chcę podziękować uczniom za ich postawę.

Komendant wręczył uczniom dyplomy z podziękowaniem od komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, kom. Andrzeja Kiełkowskiego.

Fot. UG w Sierakowicach

Wzorową postawę uczniów docenił także wójt gminy Tadeusz Kobiela, który ufundował nagrody dla rodzeństwa. W jego imieniu wręczył je dyrektor placówki Krzysztof Andryskowski. – Jesteśmy z was dumni – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Info i foto: UG w Sierakowicach / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500