Zmiany personalne w diecezji pelplińskiej

0
Fot. K. Cierocka

Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna wręczył w sobotę dekrety związane ze zmianami personalnymi na terenie diecezji. Zmiany czekają parafie w Chmielnie, Sierakowicach, Kartuzach, Kiełpinie i Przodkowie. 

Jak co roku w czerwcu Biskup Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi na terenie diecezji. Księża zmienią się m.in. w Sierakowicach – w parafii pw. św. Jana Chrzciciela oraz pw. św. Marcina. Do obu parafii trafią neoprezbiterzy – ks. Tomasz Mizyk oraz Andrzej Patrzykąt.

Także w Kiełpinie pojawi się neoprezbiter. Będzie nim ks. Paweł Ostrowski. Tym samym z parafią pożegna się ks. Szymon Dobrawa.

Pochodzący z sianowskiej parafii ks. Mateusz Pryczkowski powołany został natomiast do parafii pw. św. NMP Matki Kościoła w Tczewie.

Nowi wikariusz trafią także do parafii w Przodkowie, Kartuzach (zarówno Kolegiata, jak i św. Kazimierz) oraz w Chmielnie.

Dekrety zostały wręczone 23 i 24 czerwca 2018 r.. Zgodnie z obowiązującymi przepisami  zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2018 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Pełną listę zmian personalnych w diecezji pelplińskiej zobaczyć można na stronie Diecezji Pelplińskiej

KSIĘŻA  PROBOSZCZOWIE

Ks. mgr Michał KEMPA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobieszewie.

NEOPREZBITERZY:

Ks. mgr Tomasz MIZYK zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach.

Ks. mgr Paweł OSTROWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Ks. mgr Andrzej PATRZYKĄT zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach.

Ks. mgr Mateusz PRYCZKOWSKI zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. NMP Matki Kościoła w Tczewie.

KSIĘŻA  WIKARIUSZE

Ks. mgr Tomasz BUCHHOLZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

Ks. mgr Mateusz CHMIELEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim.

Ks. mgr Wojciech CZAJKOWSKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzeźnie Lęborskim i mianowany wikariuszem parafii pw.  Wniebowzięcia NMP w Kartuzach.

Ks. lic. Szymon DORAWA zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku.

Ks. mgr Ariel JANUSZEWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie.

Ks. lic. Damian KLAJST zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku.

Ks. lic. Tomasz KRAJNA zostaje odwołany z obowiązków pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marcina w Sierakowicach i mianowany wikariuszem tejże parafii.

Ks. mgr Waldemar PRONDZINSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Ks. mgr Marek REKOWSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie.

Ks. lic. Marcin SZOPIŃSKI zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach.

Dekrety zostały wręczone 23 i 24 czerwca 2018 r.; zmiany personalne obowiązują od dnia 20 sierpnia 2018 r., chyba że w dekrecie  zaznaczono inaczej.

Dodaj komentarz

avatar
1500