Pivnic Band urzeka swą muzyką

0
Pivnic Band - Małgosia Wróbel, Paulina Górlikowska, Wiktoria Wróblewska, Michalina Jażdziewska i Maciej Toczek z opiekunem grupy – Adrianem Klawikowskim Fot. Michalina Markowska

Pivnic Band uformował się w zeszłym roku, ale jego członkowie znają się znacznie dłużej, bowiem zespół składa się z absolwentów i obecnych uczniów szkoły w Sierakowicach. Spotkali się na warsztatach muzycznych w GOK-u. Dostali tam salę w piwnicy, stąd właśnie ich nazwa.

Członkowie Pivnic Band, to młodzi sierakowiczanie w wieku 15-17 lat. W swym repertuarze mają zarówno bardzo klimatyczną poezję śpiewaną, jak również mocniejsze, rockowe brzmienia. Grają między innymi repertuar Starego Dobrego Małżeństwa, czy Wolnej Grupy Bukowiny. Są bardzo elastycznym zespołem, dostosowują się do publiczności i do potrzeb.

– Pomysł na zespół zrodził się, kiedy jeszcze dyrektorem GOK-u była Pani Irena Kulwikowska. Tak naprawdę to ona nas do tego zachęciła, zakupiła nam sprzęt, kable, perkusję, klawisze. To jest sprzęt warty kilkanaście tysięcy złotych i to wszystko ufundował nam GOK – mówi opiekun zespołu Adrian Klawikowski.

Na próbach spotykają się w, jak sami twierdzą, bardzo klimatycznej piwnicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach. Tam grają, śpiewają i… pożerają tony ciastek.
– Koncerty to dla nas czysta przyjemność. Powoli przyzwyczajamy się do występów na scenie, nie stresujemy się. Najważniejsze, że gramy to co lubimy – poezję śpiewaną, starsze klasyki w nowej aranżacji, znane anglojęzyczne utwory w nieco innym wykonaniu, z naszą interpretacją – mówią członkowie zespołu Pivnic Band – Małgosia Wróbel, Paulina Górlikowska, Wiktoria Wróblewska, Michalina Jażdziewska i Maciej Toczek.

Ostatnio pokazują się coraz częściej. Grali między innymi na koncercie noworocznym, WOŚP, Dniach Seniora czy na różnych akcjach charytatywnych, ostatnio na Akcji „Nuta Nadziei”. Do tej pory grali głównie w Sierakowicach, choć całkiem niedawno spotkać ich można było na gościnnych występach np. w Chmielnie. W sierpniu zagrają przed większą publicznością na „Nocy pod Gwiazdami” w Sierakowicach. Nas na pewno na tym koncercie nie zabraknie.

Artykuł ukazał się w  wersji papierowej „Głosu Kaszub”
24.04.2018

Dodaj komentarz

avatar
1500