Na kartuskim targowisku pojawiły się wiaty. Na oficjalne otwarcie poczekamy jednak do listopada

0
Fot. UM w Kartuzach

Trwa budowa dwóch wiat handlowych na kartuskim targowisku. Stalowo-drewniane konstrukcje nabierają już kształtów, a w ich wnętrzach pojawiają się także budki. Na oficjalne otwarcie poczekamy jednak do listopada. 

W okolicach ul. Szkolnej w Kartuzach stanęły długo wyczekiwane dwie stalowo-drewniane wiaty handlowe. Dzięki inwestycji Kartuskie Targowisko Miejskie ma zmienić się w tętniące życiem centrum sprzedaży produktów rolno-spożywczych. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa, wybrana w drodze przetargu. Jak informuje Urząd Miejski w Kartuzach, prace przy wiatach potrwać mają do listopada tego roku.

Fot. UM w Kartuzach

Jak informuje na swojej stronie internetowej kartuski magistrat, celem projektu jest poprawa konkurencyjności producentów płodów rolnych poprzez budowę w Kartuzach przy ul. Szkolnej dwóch identycznych wiat handlowych konstrukcji stalowo-drewnianej przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów. Inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie już istniejącej bazy handlowej przy ul. Dworcowej, przyczyni się też do wzrostu sprzedaży produktów rolno-spożywczych z gospodarstw ekologicznych.

Na realizację tego projektu kartuski samorząd otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wsparcie z Unii Europejskiej dla gminy Kartuzy wyniesie 368 tys. 092 zł. Budowa wiat pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł.

Fot. UM w Kartuzach

Info i foto: UM w Kartuzach / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500