Złotą Górę czeka remont?!

0
fot. Michalina Markowska

Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze, szczególnie w sezonie letnim jest miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Z pozoru miejsce bardzo piękne, po bliższym przyjrzeniu okazuje się być miejscem… nadającym się już do remontu.

-Czeka nas dosyć duży remont Złotej Góry – zapowiada Burmistrz Mieczysław Grzegorz – Lód uszkodził nam konstrukcję pomostów. Dziś okazuje się, że elementy drewniane, wykorzystane przy ich budowie są już kruche i będziemy musieli je wymieniać -dodaje włodarz Kartuz.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłorocznym budżecie zabezpieczane będą środki materialne na to, żeby wymienić konstrukcję pomostów i zmienić uszkodzony materiał.

-Modernizacja pomostów na Złotej Górze, jak każda inwestycja wymaga zaplanowania. W szczególności w takich przypadkach, w których spodziewamy się znacznych kosztów. Obecnie rozważamy możliwość zmiany materiału i kalkulujemy koszty. Modernizacja pomostów powinna zostać ujęta w projekcie budżetu gminy Kartuzy na 2019 rok – dodaje Sylwia Biankowska Zastępca Burmistrza Kartuz.

Drobne naprawy wykonywane są na bieżąco. Dzięki nim korzystanie z pomostów na chwilę obecną jest bezpieczne. Jednak do kolejnego lata wspomniane konstrukcje najprawdopodobniej po prostu nie wytrzymają.

-Obawiamy się, że pomimo dokonywania konserwacji obecny stan pomostów, nie zagwarantuje bezpiecznego korzystania z usług Centrum przez kolejny sezon. Jesienne deszcze a następnie pora zimowa, czyli opady i mrozy, spowodują nasilenie rozpoczętej już korozji drewna, co oznacza konieczność dokonania modernizacji przed uruchomieniem kolejnego sezonu – dodaje Sylwia Biankowska.

Dodaj komentarz

avatar
1500