Chodnik w Borkowie oddany do użytku! Będzie jego kontynuacja?

0

Można już w pełni korzystać z chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 211 w Borkowie. Oficjalnego odbioru inwestycji dokonał wicemarszałek Ryszard Świlski, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz jego zastępca Sylwia Laskowska-Bobula. Już teraz mówi się o potrzebie jego kontynuacji.

Realizacja inwestycji w przy ul. Kartuskiej w Borkowie jest efektem współpracy żukowskiego samorządu z województwem pomorskim. W trakcie spotkania burmistrz Wojciech Kankowski poczynił również wstępne ustalenia z wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim, dotyczące kontynuacji budowy chodnika z Borkowa do Żukowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 211 w roku 2019.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla żukowskiego samorządu priorytetem. Rok rocznie realizujemy wiele inwestycji związanych z jego poprawą. W planach są już kolejne realizacje – powiedział Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Chodnik w Borkowie ułożony został z kostki betonowej o długości 600m oraz 3m szerokości. Wykonano  również nowe oświetlenie oraz kanalizację deszczową. Inwestycja realizowana była przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Fot. UG w Żukowie

Już niedługo rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nowy chodnik przy ul. Kartuskiej w Borkowie to między innymi bezpieczne dojście do szkoły i droga rowerowa dla dzieci – powiedziała II Zastępca Burmistrza Sylwia Laskowska-Bobula.

Całkowita wartość przedsięwzięcia opiewała na kwotę 843.331,15 zł. Dofinansowanie przez Gminę Żukowo wyniosło 400 tys. zł. Wykonawcą robót budowlanych była firma Usługi Ogólnobudowlane SZELBRUK z Sierakowic.

Info i foto: UG w Żukowie / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500