Brodnica Górna. Powstanie dokumentacja dla chodnika ul. Chmieleńskiej i napis na skarpie

3
Fot. K. Cierocka

Mieszkańcy sołectwa Brodnica Górna zadecydowali, na co chcą przeznaczyć środki z funduszu sołeckiego. Powstać ma napis z nazwą miejscowości oraz dokumentacja na chodnik przy ul. Chmieleńskiej.

 

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w poniedziałkowym zebraniu sołeckim w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodnicy Górnej. Głównym zadaniem spotkania było ustalenie, na jakie zadania mieszkańcy chcą przeznaczyć swoją część środków z funduszu sołeckiego. Do rozdysponowania było ponad 57 000 złotych.

Fot. K. Cierocka

Prowadząca spotkanie sołtys Brodnicy Górnej – Barbara Kempa przedstawiła mieszkańcom propozycje dotyczące zagospodarowania środków. Wśród nich znalazły się takie zadania, jak: opracowanie dokumentacji na wykonanie chodnika przy ul. Chmieleńskiej (15 000 zł), napis Brodnica Górna na skarpie przy ul. Kartuskiej (15 000 zł), impreza integracyjna (5 000 zł), postawienie lamp (10 000 zł) oraz sprzęt poszukiwawczy dla OSP Brodnica Górna (5 000 zł).   

W wyniku głosowania obecni mieszkańcy przychylili się do sugestii sołtys oraz rady sołeckiej. Zadania zostaną wykonane w przyszłym roku.

Fot. K. Cierocka

3
Dodaj komentarz

avatar
1500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TomaszKarina CierockaRyś Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Ryś
Gość
Ryś

Sołtys Brodnicy Górnej nie nazywa się Renata Lica.

Tomasz
Gość
Tomasz

Tak przy okazji może też porozmawiali o tym jak w końcu zmusić kierowców przejeżdżających przez Brodnicę Górną do zmniejszenia prędkości, w sumie to chyba jest tylko szczęście,że jeszcze nikogo nie przejechano na przejściu, wystarczy zrobić światła z czujnikiem prędkości(za szybko,czerwone i tyle) i problem rozwiązany….ale pewnie lepszy napis na skarpie…może się obudzą jak będzie za póżno…