Karolina Szulist „Najlepszą z Najlepszych”

0

W tym roku już po raz dziesiąty wręczano wyróżnienia dla najlepszych uczniów w konkursie „Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gminie Sierakowice”. Tytuł „Najlepszej z Najlepszych” otrzymała Karolina Szulist absolwentka sierakowickiej szkoły. Uczennice odebrały nagrody podczas ostatniej sesji Rady Gminy.

 

Jak informuje przewodniczący Komisji Oświaty Witold Sildatk, z uwagi na zmiany wprowadzone w systemie nauczania, w tym roku już po raz drugi do konkursu nominowani mogli być tylko i wyłącznie absolwenci gimnazjum, którzy podczas nauki w gimnazjum na każdy semestr oraz na koniec każdego roku szkolnego uzyskiwali średnią ocen co najmniej 5,0, a także wykazali się osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, konkursach artystycznych i zawodach sportowych.

Na swym posiedzeniu Komisja Oświaty i Pomocy Społecznej Rady Gminy w Sierakowicach punktowała akty nominacji absolwentów oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych zgodnie z regulaminem.

Fot. A. Rybakowska-Król

Tytuł „Najlepszy z najlepszych” w roku 2018 otrzymała Karolina Szulist absolwentka oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Przyznano też 4 wyróżnienia: Weronika Kotłowska (absolwentka oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie), Patrycja Lubotzka i Wiktoria Arent (obie absolwentki oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej), Agata Spręga (absolwentka oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach).

Ze szkół podstawowych wnioski będą mogły być wnoszone w 2019 roku, w momencie, kiedy pierwszy rocznik klas ósmych ukończy szkołę podstawową.

Foto: A. Rybakowska-Król

Dodaj komentarz

avatar
1500