Marek Trepczyk i jego drużyna zainaugurowali kampanię wyborczą

0
Fot. K. Cierocka

Budową basenu ze strefą hydroterapii, kręgielnią, darmowymi zajęciami z języków obcych, czy zdecydowanymi, konkretnymi zabiegami w sprawie budowy OMT wraz z Obwodnicą Żukowa. Między innymi tymi obietnicami chce przekonać do siebie wyborców Marek Trepczyk – kandydat na burmistrza gminy Żukowo.

 

Kandydat na burmistrza gminy Żukowo stanął na czele komitetu Nasza Gmina Żukowo. W trakcie czwartkowego spotkania Marek Trepczyk przedstawił dziennikarzom i sympatykom kandydatów na radnych oraz swój program wyborczy.

O najwyższe stanowisko w gminie Żukowo Marek Trepczyk ubiegać będzie się pod hasłem “Doświadczenie i skuteczność”.

Fot. K. Cierocka

– Kilka lat pracowałem w urzędzie i wiem, z czym wiąże się ta praca i jak realizować zadania przy współpracy z mieszkańcami. Bo to mieszkańcy będą decydować o tym, jakie zadania będziemy realizować i co jest dla nich najważniejsze – przekonywał Marek Trepczyk.

Basen, kręgielnia, darmowe bilety na uczniów…

W swoim programie kandydat zawarł szereg propozycji skupionych w sześciu głównych działach: zdrowie, sprawy społeczne, sport, oświata, gospodarka i rolnictwo. Kandydat na burmistrza gminy Żukowo zapewniał także, że swoich obietnic wyborczych nie będzie finansował z budżetu gminy, a ze środków zewnętrznych, takich jak dofinansowania rządowe, marszałkowskie, czy partnerstwo publiczno-prywatne.

Fot. K. Cierocka

Marek Trepczyk skomentował także fakt uzyskania 45 mln zł dofinansowania przez Spółkę Komunalną Żukowo na rozbudowę kanalizacji w gminie. Jak stwierdził kandydat, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo środki otrzymywała każda gmina, która złożyła wniosek.

– Gmina chwali się teraz, że dostała duże dofinansowanie na rozbudowę kanalizacji. Ale to Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej miał na ten cel bardzo duże pieniądze i z moich informacji wynika, że każda gmina, która się o takie środki starała, to je otrzymała. Dlatego tutaj nie ma aż takiej rewelacji – argumentował kandydat.

Fot. K. Cierocka

Marek Trepczyk chce przekonać do siebie wyborców m.in. budową basenu ze strefą hydroterapii, wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji dzieci i młodzieży do szkół w Trójmieście, czy budową węzłów transportowych wraz ze ścieżkami rowerowymi.

Póki nie ma obwodnicy, wyznaczyć objazd ul. Polną

Kandydat KWW Nasza Gmina Żukowo stwierdził też, że aby wybudować Obwodnicę Żukowa konieczne są zdecydowane i konkretne zabiegi. Pytany o doprecyzowanie tego stwierdzenia powiedział, że należy w sprawę bardziej zaangażować “posłów ziemi gdańskiej”.

– Należy wyłączyć naszych parlamentarzystów, tzw. “posłów ziemi gdańskiej”, żeby się bardziej w to zaangażowali. Żukowo jest bardzo zakorkowane, widać to zwłaszcza w piątki. W tej chwili są to tylko jakieś przepychanki słowne, to w sądzie, to tam gdzieś utknęło, to burmistrz pisze, żeby to przyspieszyć, ale nie ma jakichś konkretnych efektów. Widzę takie rozwiązanie, żeby chociaż w części odciążyć Żukowo, włączyć ten ruch w drogę od ul. Gdyńskiej, ulicą Polną przy oczyszczalni ścieków i wylot na ul. Gdańskiej. Byłby to chociaż ruch samochodów osobowych, ale zmieniłoby to dużo. Do tego trzeba byłoby dołożyć starań, bo jest to droga gminna – stwierdził Marek Trepczyk.

Fot. K. Cierocka

Urząd przyjazny i otwarty dla mieszkańców

Sporo miejsca poświęcono także kwestii otwarcia urzędu gminy na mieszkańców. Podkreślano służebną rolę, jaką powinni pełnić zarówno poszczególni urzędnicy, jak i sam burmistrz. Marek Trepczyk podkreślał, że mieszkańcy w urzędzie mają czuć się jak w domu.

– Burmistrz jest dla ludzi, a nie ludzie dla burmistrza. Mieszkańców trzeba widzieć przez całą kadencję, a nie tylko w okresie wyborczym. Jeżeli ktoś będzie mieć problem, to będzie mógł się ze mną umówić szybciej, albo później, a nie w godzinach otwarcia urzędu. Bo nigdzie nie jest napisane, że burmistrz musi być w pracy o 7.30. Może się przecież umówić z mieszkańcem szybciej – przekonywał kandydat na burmistrza gminy Żukowo.

Swojego poparcia Markowi Trepczykowi udzielił także Jerzy Żurawicz – były burmistrz gminy Żukowo, a teraz kandydat do żukowskiej rady miejskiej z list KWW Nasza Gmina Żukowo.

– To prawda, zjadłem zęby na samorządzie i chciałem się już z niego wycofać, ale widzę, że w gminie Żukowo potrzebne są zmiany. Dlatego popieram Marka Trepczyka jako kandydata na stanowisko burmistrza Żukowa. Jestem przekonany, że nasza oferta jest najlepszą ofertą dla mieszkańców gminy Żukowo, a Marek Trepczyk bardzo dobrze przygotowany do tego, aby pełnić funkcję burmistrza – dodał Jerzy Żurawicz.

Marek Trepczyk Ma 56 lat i mieszka w Żukowie. W przeszłości pełnił funkcję wiceburmistrza gminy Żukowo w czasie piastowania najwyższego stanowiska w tym samorządzie przez Jerzego Żurawicza. Wcześniej pracował w Referacie Komunalnym Urzędu Gminy Żukowo. Piastował także funkcję radnego powiatowego kadencji 2006-2010.

 

Dodaj komentarz

avatar
1500