Kartuski szpital otrzymał środki na doposażenie SOR-u

0

Kartuski szpital jego jedna z pięciu placówek otrzymała ponad 385 tys. zł wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Umowy z beneficjentami podpisał dziś Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Środki na ten cel pochodzą z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko, a ich uroczyste przekazanie odbyło się dzisiaj w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Każda inwestycja dotycząca ratownictwa medycznego jest niezwykle istotna. A szpitalne oddziały ratunkowe to miejsca newralgiczne, tu liczy się szybkość i skuteczność w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów – podkreślił wojewoda pomorski Dariusz Drelich, gospodarz spotkania.

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

W spotkaniu z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim, wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem oraz Elżbieta Rucińska-Kulesz – dyrektor pomorskich struktur NFZ uczestniczyli także prezes powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach – Paweł Witkowski, radny powiatowy – Andrzej Leyk, Sylwia Leyk oraz Tomasz Belgrau.

Jak zaznacza w rozmowie z nami Andrzej Leyk, zastrzyk gotówki z Ministerstwa Zdrowia ma pomóc ratowaniu ludzkiego życia, a w przyszłości w rozładowaniu kolejek u specjalistów.

– To bardzo dobry uczynek i gest sympatii w stronę naszego szpitala przez Ministerstwo Zdrowia. Zarówno rząd, jak i samo ministerstwo chce w ten sposób pobudzić działalność placówek, aby w przyszłości zmniejszyć kolejki do specjalistów, a wszyscy wiemy, jak duży jest to dla nas problem – tłumaczy Andrzej Leyk.

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Podpisane dziś umowy:
Wejherowo, Szpitale Pomorskie sp. z o.o.- 344 250 zł
Lębork, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej – 425 000 zł
Gdańsk, Copernicus, podmiot leczniczy sp. z o.o. – 206 125 zł
Kartuzy, Powiatowe Centrum Zdrowia – 327 675 zł
Starogard Gdański, Kociewskie Centrum Zdrowia sp. z o.o. – 343 825 zł

Dofinansowanie uzyskały również Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Korczaka w Słupsku – 309 825 zł, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o. o. – 331 500 zł. Ponadto Powiślańska Szkoła Wyższa ( Kwidzyn) na wsparcie rozwoju pielęgniarstwa uzyskała 6 034 121 zł.

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Info i foto: PUW / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500