KWW Samorządne Kaszuby – Nasze sprawe przedstawił swój program wyborczy (FOTO)

0
Fot. K. Cierocka

Współpraca z gminami, dalsze wspieranie szpitala, szkolnictwo zawodowe oraz budowa kolei do Sierakowic – to główne zadania, z którymi do wyborów chce iść komitet Samorządne Kaszuby – Nasze sprawe. W środowy wieczór kandydaci na radnych zaprezentowali swoje pomysły na powiat kartuski.

 

Jak podkreślał prowadzący spotkanie z dziennikarzami Paweł Kowalewski – startujący na radnego powiatowego z okręgu Somonino, Stężyca, komitet wystawia swoich kandydatów od początku istnienia powiatu, a więc od 1999 roku.

– Od 20 lat wystawiamy swoich kandydatów do rady powiatu kartuskiego. Jest to więc nasza szósta kadencja – mówił Paweł Kowalewski.

Fot. K. Cierocka

Jak podkreśliła aktualna starosta kartuski Janina Kwiecień, Samorządne Kaszuby jako jedyne mogą pochwalić się faktem, że trzech wywodzących się z ugrupowania radnych zasiada w radzie powiatu kartuskiego od początku jej istnienia, a więc od 1999 roku.

– Nasze ugrupowanie po raz szósty wystawia kandydatów, mamy bardzo duże doświadczenie, ponieważ z naszego komitetu aż trzech radnych znajduje się w radzie powiatu od samego początku. Jest to największa liczba ze wszystkich ugrupowań. To także świadczy o naszym doświadczeniu i profesjonalizmie. Nasi kandydaci i radni zawsze starają się stawiać na dobro mieszkańców i naszego regionu – mówiła Janina Kwiecień.

Fot. K. Cierocka

Skutecznie w naszych sprawach, bezpiecznie w naszym domu

Komitet do wyborów idzie z hasłem “Skutecznie w naszych sprawach, bezpiecznie w naszym domu”. Jak stwierdziła Janina Kwiecień, jedno z drugim się łączy.

– Jeżeli uda nam się rozwiązywać wszystkie problemy naszych mieszkańców, to będą się dobrze czuli u siebie w swoich domach – tłumaczyła starosta.

W swoim programie wyborczym komitet skupił się na kontynuacji działań podjętych w poprzednich kadencjach. Wśród znalazły się m.in. dalsze wykorzystywanie walorów i zasobów naturalnych powiatu kartuskiego oraz ich ochronę, rozwój turystyki, sportu i rekreacji, inwestycje komunikacyjne: drogi oraz połączenia kolejowe, w tym przede wszystkim budowę połączenia kolejowego do Sierakowic. Samorządne Kaszuby chcą także wciąż rozwijać zadania z zakresu edukacji, a przede wszystkim wzmacniać szkolnictwo zawodowe oraz w dalszym ciągu fundować stypendia dla uczniów, studentów oraz sportowców. W programie znalazły się także takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo, ochrona zdrowia, wsparcie dla rodzin i seniorów oraz współpraca z samorządami gminnymi i organizacjami pozarządowymi.

Fot. K. Cierocka

Komitet poza listami do powiatu kartuskiego wystawia także kandydatów na radnych w dwóch gminach: Sulęczyno i Przodkowo. W tej drugiej z list Samorządnych Kaszub kolejny raz o fotel wójta starać się będzie Andrzej Wyrzykowski.

 

Dodaj komentarz

avatar
1500