Nowa siedziba przyciągnęła nowych czytelników

0
Fot. archiwum

Już od miesiąca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach funkcjonuje w nowym miejscu. Wszystko wskazuje na to, że czytelnikom lokalizacja ta przypadła do gustu.

Młodzi są zachwyceni nowoczesnością, starszym nieco brakuje specyficznego klimatu, który miała Biblioteka w Kaszubskim Dworze. Generalnie jednak głosów pozytywnych jest zdecydowanie więcej. Wszystko wskazuje na to, że przeprowadzka wyszła bibliotece „na plus” i dziś można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nowa Biblioteka to prawdziwy „przystanek kultura”.

Jak mówią pracownicy pierwszy miesiąc funkcjonowania Biblioteki w nowej lokalizacji oceniają bardzo pozytywnie. Ruch był tu w tym czasie bardzo duży.

– Odwiedziło nas już sporo stałych czytelników. Przychodzą po pierwsze dlatego, że stęsknili się już za nowymi książkami, a po drugie z ciekawości – chcą zobaczyć jak tu teraz jest. Jedni są zachwyceni nowym budynkiem, inni z sentymentem wspominają poprzednią siedzibę, która miała z pewnością zupełnie inny klimat – mówi Wiesława Paczoska z Czytelni dla Dorosłych.  – Odwiedza nas też dużo przejezdnych, którzy czekając na pociąg przychodzą poczytać czasopisma, a także sporo młodzieży, która korzysta z komputerów i internetu na antresoli. Od początku funkcjonowania w nowej siedzibie dworca zapisaliśmy już sporo nowych czytelników – dodaje.

Nowych czytelników do założenia karty bibliotecznej skłaniać może nie tylko nowoczesna siedziba w centrum miasta. Przekonuje też zbiór książek, który ostatnio znów się powiększył i jak zapewniają pracownice – maja tu naprawdę sporo nowości. Nie brakuje też e-booków, audiobooków, czy czasopism tak więc naprawdę jest jest w czym wybierać.

Fot. archiwum

Budowa biblioteki została zrealizowana w ramach projektu pn. „Kompleksowa Rewitalizacja Centrum Kartuz” jako zadanie – „Budowa Biblioteki plus, m.in. na działania Klubu Integracji Społecznej”, mającego na celu zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szacunkowe koszty budowy to kwota 2.900 000,00 zł, z czego dofinansowanie EFRR w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020 wynosi 1.651 195,14 zł.

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.00 – 18.00
środa w godz. 10.00 -18.00
sobota w godz. 9.00 – 15.00

Wypożyczalnia dla dzieci:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9.00 do 17.00

 

Dodaj komentarz

avatar
1500