Kartuzy. Przedszkolaki posadziły dąb pamięci na 100-lecie niepodległości (FOTO)

0
Fot. K. Cierocka

– Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i ty – śpiewały przedszkolaki z „Kubusia Puchatka” w Kartuzach. W ten sposób uczciły 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy budynku przedszkola posadzono także pamiątkowy dąb.

 

Rok 2018 jest wyjątkowy w historii Polski – obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. O tej wyjątkowej rocznicy pamiętały także kartuskie przedszkolaki z „Kubusia Puchatka”. Z tej okazji przy budynku przedszkola w uroczystej oprawie posadzono „Drzewko pamięci” – dąb upamiętniający odzyskanie niepodległości.

– Ten rok jest rokiem szczególnym, wyjątkowym. Dawno, dawno temu, przed wieloma laty trzy państwa, źli ludzie, zabrali nam naszą ziemię, zabrali nam naszą ojczyznę. Polski nie było wtedy na żadnej mapie. Przez ten czas Polacy byli bardzo smutni, ale też bardzo chcieli odzyskać swoją ojczyznę. W szkołach nie można było mówić po polsku. I chociaż Polski nie było wtedy na mapach, to była w sercach Polaków – tłumaczyła dzieciom dyrektor przedszkola  Marzenna Nacel.

Symboliczne „Drzewko pamięci” zasadzili Państwo Piask .

Dodaj komentarz

avatar
1500